Nedelja, 7. 1. 2018, 21.03

Državno prvenstvo, 12. krog

Hopsi padli šele po podaljšku

Petrol Olimpija | Foto Vid Ponikvar

Na zadnji tekmi 12. kroga košarkarskega državnega prvenstva je Petrol Olimpija po podaljšku strla Hopse iz Polzele (104:98). Krka je v derbiju premagala Rogaško, Primorska pa po zmagi nad Šentjurjem ostaja na vrhu lestvice.

Začetek Olimpije je veliko obetal, saj so Ljubljančani tekmo odprli z vodstvom 7:0, toda Hopsi so hitro vzpostavili ravnotežje moči na igrišču. V šesti minuti so povedli s 15:10, v prvi četrtini pa so največ vodili za devet točk. V drugih deset minut so Polzeljani vstopili s prednostjo šestih točk, že v 12. minuti pa sta bili ekipi spet blizu (29:28). Nato sta izmenično dosegali točke, v 18. minuti je bilo 43:43, na polčas pa so šli s točko prednost Hopsi.

Gosti so do največje prednosti v tretji četrtini prišli v končnici, ko so povedli s 66:59, toda domači so še našli odgovor in pred zadnjo četrtino vodili s 70:69. Prednost so hitro povečali na +6, ta pa še ni zadoščala, Olimpija se je namreč približala na točko zaostanka. Hopsi so odgovorili z dvema košema, ki pa nista bila dovolj za zmago. Talor Battle je namreč sedem sekund pred iztekom igralnega časa izsilil podaljšek (89:89).

V njem je Olimpija vodila že za devet točk, Hopsi so se v zadnji minuti približali na tri točke zaostanka, Jan Špan pa je s trojko 36 sekund pred koncem postavil končnih 104:98.