Real z zaključno žogico, Dončić se je izkazal. Bo v torek zaključil in se udeležil nabora NBA?

2,00

termometer

Luka Dončić

Na tretji tekmi finala španskega prvenstva so košarkarji Reala v gosteh premagali Baskonio s 83:78 in si priigrali zaključno žogo za prvaka. To lahko izkoristijo že v torek. Če bi jim to uspelo, bi se odprla možnost, da se najbolj razpoloženi košarkar nedeljskega obračuna Luka Dončić udeleži četrtkovega nabora NBA. Če bo Baskonia izenačila, bo prvak znan v petek.

Po dveh tekmah na terenu Reala in izenačenju v zmagah na 1:1 se je finalna serija preselila v Vitorio, kjer so domačini odlično odprli srečanje in povedli z 8:0. Madridčani so do prvega vodstva prišli šele v začetku druge četrtine, ko so povedli za dve točki, a jim vodstva ni prav dolgo uspelo zadržati.

Člani Baskonie so se ob polčasu na odmor odpravili s +2, prednost pa v tretji četrtini zvišali tudi na +9 (51:42). A Real, pri katerem je najboljšo predstavo v finalni seriji prikazal Luka Dončić, je z delnim izidom 16:4 pred koncem četrtine spet povedel. V zadnjem delu so do prednosti spet prišli gostitelji, vodili tudi za sedem točk, a prednosti niso znali zadržati. Dončić in soigralci so v končnici strli Baske in slavili s 83:78.

Eden ključnih mož je bil 19-letni slovenski košarkar, ki je v dobrih 24 minutah igre vknjižil 20 točk, polovico iz prostih metov, dodal pa še devet skokov in tri asistence.

Dončić lahko v torek postane španski prvak. Če bo Realu uspelo, bi to pomenilo, da bi se 19-letniku odprle možnosti za udeležbo na naboru NBA, ki bo v četrtek. Če bo Baskonia serijo izenačila, bo prvak znan v petek Dončić lahko v torek postane španski prvak. Če bo Realu uspelo, bi to pomenilo, da bi se 19-letniku odprle možnosti za udeležbo na naboru NBA, ki bo v četrtek. Če bo Baskonia serijo izenačila, bo prvak znan v petek Foto: Reuters

Torkova zmaga bi omogočila udeležbo na naboru NBA

Real je povedel z 2:1 v zmagah in ima v rokah zaključno žogico za prvaka. Izkoristi jo lahko že v torek, ko bo četrta tekma prav tako potekala v Vitorii. Če bi Madridčanom uspelo zaključiti, bi se s tem Dončiću odprla možnost, da se udeleži težko pričakovanega nabora NBA, ki bo 21. junija v Brooklynu. V nasprotnem primeru bosta ekipi peto finalno tekmo španskega prvenstva odigrali v petek, 22. junija, v Madridu.

Baskonia : Real Madrid 78:83 /1:2/
Beaubois 17, Janning 12; Dončić 20 (met za 2: 2/4, met za 3: 2/5, prosti meti: 10/11), 9 sk., 3 asist. v 24:09, stat.indeks 29, Carroll 15

Četrta tekma (Vitoria): 19. 6. ob 21.00
Morebitna peta tekma (Madrid): 22. 6. ob 21.00