Evroliga Jaka Blažič Anthony Randolph Alen Omić Klemen Prepelič Real Madrid Barcelona Olimpia Milano

Petek, 1. 2. 2019, 23.23

Evroliga, 21. krog

V evroligi uspešni vsi, Omić, Blažič, Prepelič in Randolph

Jaka Blažič | Jaka Blažič se je v Pireju veselil odmevne zmage. | Foto Vid Ponikvar

Jaka Blažič se je v Pireju veselil odmevne zmage.

Jaka Blažič je z Barcelono v 21. krogu evrolige v Pireju s 76:55 ugnal Olympiacos. Blažič je igral dobrih 16 minut in dosegel 8 točk. Real Madrid z Anthonyjem Randolphom in Klemnom Prepeličem je stežka premagal Darušafako, Alen Omić je na zadnji tekmi kroga z Olimpio Milanom po podaljšku slavil pri bivšemu delodajalcu, Gran Canarii.

Anthony Randolph je bil ob Treyju Thompkinsu s 156 točkami najboljši strelec Reala na gostovanju v Istanbulu, nekaj več priložnosti za igro (17:28 minute) pa je tokrat dobil tudi Klemen Prepelič, ki je k zmagi prispeval 10 točk. Tem je dodal še tri skoke, dve asistenci in eno ukradeno žogo, Randolph pa je skočil petkrat, v statistiko pa vpisal še dve ukradeni žogi.

Tudi Jaka Blažič je sodeloval pri zmagi Barcelone v Grčiji, v dobrih 16 minutah igre je dosegel osem točk in izgubil dve žogi. Alen Omić je k zmagi Milana na Kanarskih otokih prispeval šest točk in asistenco v 22 minutah igre, s sedmimi skoki pa je bil najboljši v tej prvini v svoji ekipi.