ABA 2 Helios Suns kk Rogaška košarka

Četrtek, 28. 11. 2019, 20.20

DRUGA LIGA ABA, 9. KROG

Rogaška poražena v Splitu, Helios slavil po dramatični končnici

Hopsi Polzela Helios Suns pokal Spar | Domžalčani so za točko ugnali Sutjesko. | Foto Vid Ponikvar

Domžalčani so za točko ugnali Sutjesko.

V devetem krogu druge ABA lige je Rogaška v četrtek morala priznati premoč Splitu (79:73). Košarkarji Helios Suns so v torek v Domžalah premagali Sutjesko s 83:82.

V Domžalah sta se v prvi tekmi kroga, preostale bodo v sredo in četrtek, pomerili ekipi, ki sta imeli pred tem enako razmerje zmag in porazov (5:3) ter bili s tem pri vrhu razpredelnice. Boljše razmerje imata le pred tem krogom vodilni Borac z enim porazom na osmih tekmah ter MZT Skopje z eno zmago manj.

Domžalčani so dobili uvodno četrtino s 24:18, drugo pa izgubili za 11 točk in na odmor ob polčasu šli s šestimi zaostanka (43:49). Taka je bila razlika tudi po izenačeni (21:21) tretji četrtini.

Domači košarkarji so z delnim izidom 12:6 nato minuto in 49 sekund pred koncem po prostih metih Jureta Pelka izenačili na 76:76. Minuto in 11 sekund pozneje je Blaž Mahkovic znova izenačil (78:78), Davor Konjević pa je prav tako s prostih metov 14 sekund pred zvokom sirene znižal na točko zaostanka (80:81).

V dramatični končnici je Konjević tik pred iztekom igralnega časa podal do Mahkovica, ki je s trojko zmago s točko naskoka prinesel Domžalčanom. Pelko (17), Konjević in Mahkovic (po 16) so bili tudi najboljši strelci Domžalčanov, ki bodo naslednji torek v 10. krogu igrali v Splitu.

Druga liga ABA, 9. krog:

Sportal Polom Olimpije v Zadru. "Mislili smo, da se bo tekma dobila sama od sebe."