22.09

Luka Pibernik Radenska

Sobota, 17. 8. 2013, 22.09

Težko dirko na Češkem končalo le 20 kolesarjev, Pibernik tretji!

Aktualni slovenski prvak Luka Pibernik je odlično nastopil na 48. izvedbi enodnevne kolesarske dirke VN Hradec Kralove (1.2) in osvojil tretje mesto. Zmago je slavil domačin Petr Vakoc.

Na štartu 190 kilometrov dolge dirke je bilo 117 kolesarjev iz devetnajstih ekip. Po dobri uri dirke je glavnini pobegnila skupina dvaindvajsetih kolesarjev. Češke spletne strani navajajo, da je bil v zaključku dirke zelo aktiven Luka Pibernik (Radenska), ki je pobegnil skupaj z Madžarom Petrom Kusztorjem (Utensilnord Ora24.eu). A v zaključku dirke je imel največ moči 21-letni Čeh Petr Vakoc, ki je slavil že peto letošnjo zmago. Na drugem mestu je dirko končal Josef Hošek, medtem ko je bil Luka Pibernik tretji.

Dirko je zaradi njene zahtevnosti uspelo končati le 20 kolesarjem. Pibernik je znova opozoril nase in tako še nekoliko bolj prevesil jeziček na tehtnici v svoj prid. Njegov menedžer Andrej Hauptman je namreč za Sportal potrdil, da je tudi Pibernik na dobri poti, da bo v prihodnosti sledil Janu Polancu (Lampre-Merida), s katerim utegneta kmalu postati moštvena kolega.