Matej Mohorič Matej Mohorič Jonathan Milan Renewi Tour

Petek, 30. 8. 2024, 18.01

Dirka Renewi Tour, 3. etapa

Milan do druge etapne zmage, Segaert ostaja vodilni, Mohorič 25.

Jonathan Milan | Jonathan Milan je dobil še drugo etapo na letošnji dirki. | Foto Guliverimage

Jonathan Milan je dobil še drugo etapo na letošnji dirki.

Italijanski kolesar Jonathan Milan (Lidl-Trek) je zmagovalec tretje etape kolesarske dirke svetovne serije Renewi Tour. Triindvajsetletni kolesar iz Tolmeča v Furlaniji-Julijski krajini je v ciljnem sprintu 185,5 km dolge etape od Blankenbergeja do Ardooieja ugnal Danca Jasperja Philipsena in Nemca Maxa Walscheida.

Za Milana je to že druga etapna zmaga na omenjeni dirki, najhitrejši je bil tudi na sredini uvodni preizkušnji med Riemstom in Bilzenom.

V skupni razvrstitvi je prvo mesto zadržal Belgijec Alec Segaert (Lotto Dstny). Drugouvrščeni Američan Magnus Sheffield zaostaja sedem, tretjeuvrščeni Norvežan Tobias Foss (oba INEOS Grandiers) pa enajst sekund.

Matej Mohorič (Bahrain-Victorious), edini slovenski predstavnik na dirki po Belgiji in Nizozemski, je na današnji etapi v času zmagovalca zasedel 65. mesto, v skupni razvrstitvi pa je na 25. mestu. Zmagovalec dirke Renewi Tour iz leta 2018 za vodilnim Segaertom zaostaja 48 sekund.

V soboto bo na sporedu 178,5 km dolga etapa med krajema Oostburg in Aalter.

Dylan Groenewegen Tim Merlier
Sportal Drama za Dylana Groenewegna, ki je dirko končal z zlomljeno ključnico #video