21.54

Luka Pibernik

Četrtek, 15. 5. 2014, 21.54

Luka Pibernik sedmi na Češkem

Aktualni slovenski članski prvak Luka Pibernik je zasedel sedmo mesto na enodnevni kolesarski dirki za Veliko nagrado Republike Češke (1.2). Zmago je slavil 21-letni Čeh Josef Cerny.

To je bila že druga iz serije štirih enodnevnih dirk druge kategorije, ki bodo med 13. in 17. majem na sporedu na Poljskem, Češkem, Slovaškem in Madžarskem. Današnja dirka, ki so jo pripravili na Češkem, je minila v deževnem vremenu. Na 187 kilometrov dolgi dirki je nastopilo 142 kolesarjev, od katerih jih je bila več kot polovica tujcev. Odločilen je bil pobeg skupine 11 kolesarjev, v kateri je bil tudi slovenski članski prvak Luka Pibernik. Član ekipe Radenska se je v ciljnem šprintu lahko bojeval le še za 2. mesto, saj jim je nekaj kilometrov do cilja pobegnil domačin Josef Cerny (CCC Polsat Polkowice). Pibernik je dirko končal na 7. mestu in še enkrat več potrdil, da je dobro pripravljen in bo prej ali slej tudi zmagal. V drugi skupini je dirko končal Jan Tratnik (Amplatz BMC), v tretji pa Rok Korošec (Radenska), ki je zasedel 12. mesto. Poleg Pibernika in Tratnika sta v cilj prikolesarila še Rok Korošec in Andi Bajc.