18.09

Jure Kocjan

Nedelja, 3. 4. 2011, 18.09

Kocjan zaostal le za Gallopinom

Slovenec Jure Kocjan je na enodnevni kolesarski dirki prve kategorije Fleche d'Emeraude osvojil 2. mesto. V ciljnem šprintu glavnine je slavil Francoz Tony Gallopin.

Na tretji dirki letošnjega francoskega pokala so poleg Kocjana in Alda Ina Ilešiča nastopili tudi kolesarji ekipe Adria Mobil. O zmagovalcu dirke je odločal ciljni šprint glavnine, v katerem je sijajno drugo mesto zasedel Kocjan. ''Sem vesel in jezen hkrati. Na štartu dirke sem si dejal, da me rezultat ne zanima, saj pretekli teden praktično nisem treniral. Ves čas sem se slabo počutil in sem zato opravil nekaj zdravniških pregledov. Ugotovili so, da imam močno alergijo na pelod trave. S tem sem tudi dobil odgovor na vprašanje, zakaj mi forma tako niha preko sezone. Vsekakor sem veliko boljši v slabih vremenskih razmerah. Že na dvajsetem kilometru dirke sem uspel pobegniti. V begu nas je bilo 10, a so nas po 110 kilometrih ulovili. Vseeno sem šprintal, a sem moral 200 metrov do cilja zavirati, saj me je Meersman peljal v ograjo. Moral sem mimo po drugi strani, a je že mimo 'priletel' Gallopin,'' je v cilju za Sportal povedal Kocjan, ki že nestrpno pričakuje prvo letošnjo zmago. Blizu uvrstitve v deseterico je bil tudi Ilešič, ki je zasedel 13. mesto.