Mont St. Anne, svetovni pokal v spustu

Hrastnikova peta v Kanadi

0,01

termometer

Monika Hrastnik - MB2019 | Monika Hrastnik je predzadnjo tekmo svetovnega pokala končala na petem mestu. | Foto: Grega Valančič/Sportida
Monika Hrastnik je predzadnjo tekmo svetovnega pokala končala na petem mestu. Foto: Grega Valančič/Sportida

Slovenska gorska kolesarka Monika Hrastnik se je na predzadnji tekmi svetovnega pokala v kanadskem kraju Mount St. Anne spet približala najboljšim, a tako kot na vseh letošnjih tekmah svetovnega pokala ostala brez uvrstitve na stopničke. Zasedla je peto mesto.

Osemindvajsetletnica iz Lepe Njive, evropska prvakinja, je bila v petkovi razvrstitveni vožnji druga, danes pa je za zmagovalnim odrom, prvim po lanskem juniju v avstrijskem Leogangu, zaostala dobrih 12 sekund.

Zmagala je Avstrijka Valentina Höll, drugo mesto je zasedla Nemka Nina Hoffmann, tretje pa Italijanka Eleonora Farina.

V moški konkurenci Slovenija ni imela svojega predstavnika.

Zadnja tekma bo svetovnega pokala bo v italijanskem kraju Val di Sole 4. septembra.