Remco Evenepoel

Sobota, 14. 8. 2021, 17.28

dirka po Danski

Evenepoelu dirka po Danski

Remco Evenepoel | Remco Evenepoel je zmagovalec Dirke po Danski. | Foto Guliverimage

Remco Evenepoel je zmagovalec Dirke po Danski.

Belgijski kolesarski zvezdnik Remco Evenepoel je zmagovalec dirke po Danski. Enaindvajsetletnik je danes slavil še v peti etapi, vožnji na čas v Frederiksbergu, pred tem pa je po samostojnem napadu dobil tudi četrtkovo tretjo etapo od Toenderja do Vejleja.

Mladi član Deceuninck-Quick-Stepa je s tem prišel že do 19. zmage v poklicnem kolesarstvu, s katerim se je začel resneje ukvarjati pred štirimi leti, ko je zaključil nogometno pot.

Danes je 21-letnik dobil 10,8 km dolg kronometer. S časom 12:13 minute je bil za sekundo hitrejši od Danca Soerena Kragha Andersena (Team DSM), še pet sekund več pa je na tretjem mestu zaostal še en Danec Mads Pedersen (Trek-Segafredo).

V skupnem seštevku je Evenepoel za 1:42 minute ugnal Pedersena, tretje mesto pa je osvojil Nizozemec Mike Teunissen (Jumbo-Visma).

Slovenskih kolesarjev na dirki po Danski, ki spada v drugi najvišji rang tekmovanj, ni bilo.