Dirka Pariz - Nica Julian Alaphilippe Kristijan Koren

Sreda, 8. 3. 2017, 17.20

Dirka Pariz-Nica, 4. etapa, kronometer

Francozu etapa in skupno vodstvo, Koren ostaja najboljši Slovenec

Francoski kolesar Julian Alaphilippe, član ekipe Quick-Step Floors, je zmagovalec četrte etape dirke svetovne serije Pariz-Nica. Na posamičnem kronometru, dolgem 14,5 km, ki se je končal z vzponom druge kategorije na Mont Brouilly, je Alaphilippe za 19 sekund ugnal Španca Alberta Contadorja (Trek Segafredo) in prevzel skupno vodstvo.

Še sekundo več kot Contador je v etapi zaostal Francoz Tony Gallopin (Lotto Soudal). Svetovni prvak v vožnji na čas Nemec Tony Martin (Katjuša) je osvojil 21. mesto, zaostal pa je 1:14 minute.

Koren najhitrejši Slovenec

Od Slovencev se je s 14,5 km spopadel Kristijan Koren (Cannondale-Drapac), ki je končal na 50. mestu, zaostal je 1:45 minute. Osem sekund več je zaostal Jan Polanc (UAE Team Emirates), ki je bil 54. Luka Pibernik je bil 111. (+3:04), Borut Božič 131. (+3:32), Grega Bole (vsi Bahrajn Merida) pa 162. (+4:50).

Alaphilippe se je z etapnim uspehom prebil v skupno vodstvo, Gallopin pa na drugo mesto, za rojakom zaostaja 33 sekund. Španec Gorka Izagirre (Movistar) je tretji z zaostankom 47 sekund. Koren ostaja najboljši Slovenec, z 10. mesta je sicer zdrsnil na 14. mesto, njegov zaostanek po štirih dneh znaša 2:10 minute. Pibernik je 56., Božič 120., Bole 137., Polanc 144.