15.28

kolesarstvo Matej Mohorič Matej Mohorič

Ponedeljek, 8. 7. 2013, 15.28

De La Fuente z etapno zmago do rumene majice, Gazvoda peti

Zmagovalec druge etape 12. kolesarske dirke Okoli jezera Qinghai (2. HC) in novi vodilni v skupnem seštevku dirke je Španec David De La Fuente. Slovenec Gregor Gazvoda je bil peti v etapi in skupno.

V 151 kilometrov dolgi etapi je bil na sporedu gorski cilj ekstra kategorije. Pred slednjim je bila na begu skupina šestih kolesarjev, a so bili ujeti še pred črto, ki je označevala gorski cilj na nadmorski višini 3.786 metrov. Od vrha je bilo do cilja še 56 kilometrov, a so se v beg vseeno podali David De La Fuente, Massimo Graziato, Thomas Vaubourzeix, Daniil Fominykh in Slovenec Gregor Gazvoda. Ubežna peterica je složno narekovala tempo na čelu in v cilj ji je uspelo prikolesariti pred prvo zasledovalno skupino. Prvo letošnjo zmago je dosegel 31-letni Španec David De La Fuente, ki je oblekel rumeno majico vodilnega. Gregor Gazvoda, ki je na dirki zmagal leta 2011, je zasedel peto mesto. Od Slovencev je z etapo solidno opravil le še mladi Matej Mohorič, ki je v cilj prikolesaril z glavnino.