Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Četrtek,
6. 3. 2008,
15.14

Osveženo pred

10 let, 4 mesece

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2

Natisni članek

Natisni članek

Četrtek, 6. 3. 2008, 15.14

10 let, 4 mesece

CAS bo odločal o dirki Pariz-Nica

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2
V mednarodnem kolesarskem športu je prišlo do novega zapleta. Mednarodna kolesarska zveza (UCI) je zagrozila, da bo kaznovala vse kolesarje, ki bodo v nedeljo startali na 66. dirki Pariz-Nica.

Ali je grožnja UCI upravičena, naj bi odločalo Mednarodno arbitražno sodišče (CAS).

Organizatorji največjih francoskih dirk (tudi Toura), podjetje Amaury Sport Organisation (ASO), so pred letošnjo sezono izstopili iz ProToura. Nekako pa so se z UCI vendarle dogovorili, da bodo na dirko Pariz-Nica povabili vsa moštva ProToura, kar pa se ni zgodilo. To je razjezilo zvezo, ki je napovedala, da bo vse nastopajoče kolesarje kaznovala z denarno kaznijo, odvzemom licence in s šestmesečno prepovedjo nastopanja na dirkah pod njenim okriljem, se pravi tudi na olimpijskih igrah in svetovnem prvenstvu.

Kdaj bo zasedanje CAS, zaenkrat ni jasno. Verjetno šele po uradnemu izreku kazni, če bo do njega sploh prišlo, tako da bodo kolesarji, večina jih ne ve, kaj storiti, vendarle morali tvegati.

Ne spreglejte