22.07

8 let, 5 mesecev

Anže Kopitar Anže Kopitar Los Angeles Kings Chicago Blackhawks

Sobota, 8. 6. 2013, 22.07

V končnici hokejske lige NHL je Chicago v podaljšku še četrtič ugnal branilce naslova Los Angeles Kings (4:3) in se uvrstil v veliki finale. Anže Kopitar ob porazu Kraljev prispeval gol in podajo.

Chicago Blackhawks bodo po sezoni 2009/2010, ko so dvignili Stanleyjev pokal, spet zaigrali v velikem finalu, v katerem jim bodo nasproti stali bostonski Kosmatinci – lov na sveti gral se bo začel v sredo. Najboljša ekipa rednega dela je do odločilne zmage na peti tekmi finala zahodne konference prišla šele v drugem podaljšku, ko je zvezda večera Patrick Kane v 92. minuti dosegel zmagoviti zadetek in vpisal ''hat-trick''. Jonathan Toews je v odločilnem napadu s ploščkom zadrsal iz nevtralne tretjine igrišča na levo krilo, podal do Kanea, ki je sprožil strel z desnega kroga za sodniški met, in srečanja je bila konec.

Kralji so deset sekund pred koncem rednega dela prek povratnika Mikea Richardsa izsilili podaljšek, ki pa je več sreče prinesel Kaneu in druščini. ''Zadetek Richardsa je prišel ob res nepravem času. Ko si 14 sekund oddaljen od finala, je zadetek res najmanj , kar si lahko želiš. Mislim, da se je ta šok ob izenačujočem zadetku poznal na naši igri v prvem podaljšku, saj nismo bili pravi, nato pa smo počasi pozabili na to, spet zaigrali bolje ter zadeli,'' je misli po uvrstitvi v finale strnil Patrick Kane. ''O tem sem sanjal vse življenje, da bi enkrat dobil priložnost zaigrati v finalu. Ves trud, ki sem ga vložil, in delo, sta poplačana. Zdaj bomo imeli nekaj časa za počitek, potem pa se začne zares,'' so bile besede odličnega čuvaja mreže Chicaga Coreyja Crawforda.

Prvi mož v ekipi varovancev Darryla Sutterja je bil Hrušičan Anže Kopitar, ki je v 44. minuti izenačil na 2:2, nato pa tik pred koncem rednega dela še podal za tretji zadetek. ''V konferenčnem finalu nas je izločila najboljša ekipa zahodne konference. Seveda smo razočarani, ker se je za nas sezona končala, a nisem razočaran z našo igro,'' pa je po porazu dejal 54–letni kanadski strateg, medtem ko je Rob Scuderi takole opisal občutke po porazu: ''Žal se je naša pot končala v konferenčnem finalu, a v celoti gledano, sem zelo ponosen na svojo ekipo. Borili smo se, to je pomembno. Tudi, ko smo na zadnji tekmi izgubljali z 0:2, se nismo pustili. Je pa res, da smo se v letošnji sezoni pokazali kot ekipa, ki bolje igra doma.''

Finalna serija med Chicagom in Bostonom se bo začela v sredo, 12. junija, v vetrovnem mestu.