22.00

liga KHL Gašper Krošelj Medveščak Zagreb Rok Tičar Žiga Jeglič Slovan Bratislava

Nedelja, 1. 11. 2015, 22.00

"Slovenski spopad" Krošlju in druščini

Hokejisti Medveščaka in Slovana so odigrali še zadnje srečanje pred premorom. V Zagrebu so po jurišu v zadnji tretjini s 6:2 zmagali medvedi.

Večina od skoraj 5.400 gledalcev v Domu sportova je bila navdušena nad začetkom obračuna, saj je gostitelje v peti minuti v vodstvo popeljal Aleksandre Bolduc, Stefano Giliati pa je v deveti minuti zvišal na 2:0. Zagrebčani so sredi tekme ušli na +3, a je še pred drugim odmorom zaostanek znižal Rok Tičar, ki je kot prvi uspel premagati Dannyja Taylorja. Na uvodu zadnjega dela je gostom upanje vrnil še Lukas Kaspar, ki je znižal na 3:2. A prejeti zadetek je Zagrebčanom dal krila, v dobrih sedmih minutah so še trikrat premagali Barryja Brusta in se veselili zmage s 6:2.

Žiga Jeglič, ki se bo kot edini slovenski KHL-ovec v ponedeljek udeležil reprezentančnega zbora, je na ledu preživel 16 minut in pol, Tičar pa minuto in pol dlje. Gašper Krošelj je bil tokrat drugi vratar Medveščaka, ki na zahodu – vodi Lokomotiv Jaroslav – zaseda sedmo mesto, Slovan je 11. Moštvi se bosta v tekmovalni ritem lige KHL vrnili v torek, 10. novembra.