20.42

Robert Kristan Matjaž Kopitar Jan Urbas

Četrtek, 7. 11. 2013, 20.42

R. Kristan: Rezultat je plod super energije

Slovenija je mednarodni pripravljalni turnir v Innsbrucku začela z zmago. Slovenski selektor je bil zadovoljen s predstavo izbrancev, vseeno pa si želi, da bi nekatere stvari v igri popravili.

Risi so turnir v Innsbrucku začeli silovito, že po štirih minutah igre je bilo 2:0. Kot prvi je mrežo Belorusov zatresel Robert Sabolič, med podajalce pa sta se vpisala oba partnerja v napadu, Rok Tičar in Žiga Jeglič. Ni bilo treba dolgo čakati, da je bilo na semaforju že 2:0. V drugo je bil natančen Jan Urbas.

''Začeli smo odlično, dosegli hitro dva zadetka, nato pa do konca narekovali ritem igre vso prvo tretjino. To je bilo zelo pomembno. Morda smo v drugi in tretji tretjini nekoliko popustili, vendar pa smo tekmo vseeno rutinirano pripeljali do konca. Tudi Kristan je odlično branil,'' je po tekmi povedal Urbas, medtem ko je Jan Muršak, ki je podal pri drugem golu in dosegel tretjega, dodal: ''Današnja tekma je bila nekaj posebnega. Vsa ekipa je odigrala dobro, še posebej proti tako kakovostni ekipi, kot je Belorusija. V obrambi smo odigrali zelo dobro, Belorusi si niso priigrali kakšnih resnejših priložnosti. Prvih 30 minut smo igrali zelo dobro, nato so se tudi Belorusi nekoliko prebudili, ampak smo bili boljši nasprotnik in zasluženo zmagali.''

Belorusom še ne gre vse po načrtih

Številni so bili pred tekmo mnenja, da bodo Belorusi proti Sloveniji dodatno motivirani. Izbranci Matjaža Kopitarja so namreč na februarskih kvalifikacijah preprečili Belorusom pot na olimpijske igre in se nanje uvrstili sami. Sicer so se beloruski hokejisti Risom oddolžili na svetovnem prvenstvu na Švedskem, vendar pa je spomin na kvalifikacije na Danskem še živ. ''Sam se ne obremenjujem z nasprotnikom, vendar mislim, da Belorusi tokrat niso bili tako ostri. Zamenjali so trenerja in sistem igre, zato jim morda še ne gre vse po načrtih,'' odgovarja slovenski strateg, ki je ocenil tudi svoje izbrance in tekmo: ''Zadovoljen sem s tem, kar so pokazali fantje. Prva tretjina je bila zelo v redu, v drugi tretjini se je nasprotnik poskušal vrniti v igro, mi pa smo se nekajkrat slabo odzvali, saj smo naredili preveč prekrškov. Zaradi tega se nam je nekoliko podrla igra. Na srečo pa nismo prejeli nobenega zadetka. Ko smo imeli dva igralca več na ledu, nam ni uspelo doseči zadetka, takšno prednost pa moramo na prvenstvih izkoristiti in dati gol. V tretji tretjini so do konca tekme igrali dobro, nato pa smo Kristana prevečkrat pustili na 'prepihu'. Vendar nas je rešil.''

Proti Belorusiji je med vratnicami blestel Robert Kristan, ki je zaustavil vseh 20 strelov na svoja vrata. ''Za začetek turnirja je zares lepo premagati Beloruse brez prejetega zadetka. Reprezentanca si zasluži čestitke, saj je odigrala zares disciplinirano tekmo. Čestitam tudi soigralcem, da so mi pomagali ohraniti mrežo nedotaknjeno. Imamo super energijo, fantje delamo drug za drugega, zato tudi takšen rezultat. Ne bojim se za slab rezultat na tem turnirju. To je dober začetek, zato upam, da bomo nadaljevali v takšnem slogu,'' je bil po tekmi zadovoljen Lix.