20.36

Anže Kopitar Anže Kopitar Vancouver Canucks Los Angeles Kings

Torek, 17. 1. 2012, 20.36

Prva podaja Muršaka v ligi NHL (video)

V ligi NHL sta Los Angeles in Detroit zmagala po kazenskih strelih. Oba slovenska legionarja, Anže Kopitar in Jan Muršak, sta prispevala podajo. Za Štajerca je to sploh prva v ligi NHL.

Kopitar je v dobrih 24 minutah na ledu sprožil tri strele in zbral eno podajo. Odločilni gol na tekmi je zabil Mike Richards. Kralji so tekmo dobro začeli, povedli z 1:0 in 2:1, toda v 46. minuti je David Booth izenačil in izsilil podaljšek. Tudi v njem ni prišlo do odločitve, tako da sta moštvi o zmagovalcu odločili s kazenskimi streli. Pri teh sta bila pri Kalifornijcih uspešna Justin Williams in Richards, za Vancouver pa je zadel Alexandre Burrows. Kralji so tako prišli do 23. zmage v sezoni in imajo 55 točk, Vancouver ima 28 zmag in pet točk več.

Zmag sta se veselili tudi najboljši ekipi v ligi New York Rangers in Detroit Red Wings. Newyorčani, ki vladajo v vzhodni konferenci, so s 3:0 premagali Nashville, vratar Henrik Lundqvist je četrtič v sezoni ostal nepremagan, skupno pa že 39. Detroit, ki prednjači v zahodni konferenci, pa je v gosteh po kazenskih strelih s 3:2 premagal Dallas. Edini uspešen izvajalec kazenskih strelov je bil Jiri Hudler, ki je Richarda Bachmana ukanil z "backhandom". Pri Detroitu je devet minut odigral tudi Jan Muršak in prispeval podajo. To je sploh njegova prva v ligi NHL. Lani se je enkrat vpisal med strelce.

"Vedno je lepo, ko zadeneš s tako potezo. Najprej sem nakazal strel, plošček se je za trenutek ustavil, nato pa se mi je odprl prostor. Sprva sem mislil, da je vratar plošček ujel, toda očitno ni pričakoval moje poteze. Imel sem tudi nekaj sreče," je priznal Hudler.

Na drugih tekmah večera je Toronto z 2:3 klonil pred Ottawo, New Jersey je s 5:1 ugnal Winnipeg, Philadelphia je z enakim izidom odpravila Minnesoto, Pittsburgh je po kazenskih strelih z 2:1 premagal Carolino, Washington je z 0:3 doma izgubil proti New York Islanders, Columbus je bil s 4:2 boljši od Edmontona, ekipa Tampa Bay je proti prvakom iz Bostona slavila s 5:3, San Jose pa je po kazenskih strelih z 2:1 odpravil Calgary.

Liga NHL, 17. januar:

Vancouver : Los Angeles2:3* Sedin, Booth; Penner, Williams, Kopitar podaja

Toronto : Ottawa 2:3 Lombardi, Lupuk; Alfredsson, Spezza, Turris

Philadelphia : Minnesota 5:1 Timonen, Couturier, Hartnell, Voracek, Coburn; Powe

Columbus : Edmonton 4:2 Johansen, Brassard, MacKenzie, Dorsett; Lander, Eager

Tampa Bay : Boston 5:3 Lecavalier, Pyatt, Malone, Moore, Stamkos; Horton 2, Paille