hokejska liga prvakov Matija Pintarič Rouen Jan Muršak Bern

Torek, 6. 11. 2018, 20.24

Liga prvakov, osmina finala

Pintarič na povratno tekmo s precej boljšim izhodiščem kot Muršak

Jan Muršak | Jan Muršak je na prvi tekmi osmine finala z Bernom izgubil z 1:4. | Foto Stanko Gruden, STA

Jan Muršak je na prvi tekmi osmine finala z Bernom izgubil z 1:4.

S prvimi tekmami osmine finala so se začeli izločilni boji lige prvakov. Bern napadalca Jana Muršaka je pri švedskem klubu Malmö lov na četrtfinale začel s porazom z 1:4. Povratna tekma bo 20. novembra v Švici. Vratar Matija Pintarič je s soigralci Rouena na prvi tekmi z avstrijskim Salzburgom remiziral s 3:3.

Matija Pintarič
Sportal Francozi častijo Slovenca: Potrditev, da bi lahko igral na višji ravni

Po skupinskem delu, ki je potekal med 30. avgustom in 17. oktobrom, sta v osmino finala iz vsake skupine napredovali dve najvišje uvrščeni moštvi. Najuspešnejši so bili Švicarji. V boju za četrtfinale tekmujejo štirje švicarski kolektivi Zürich, Zug, Bern in Lugano, trije švedski Frölunda, Malmö in Skelefftea, dva češka Kometa Brno in Plzen ter finska Kӓrpӓt in Tappara, nemški München, italijanski Bolzano, norveški Storhamar, francoski Rouen in avstrijski Salzburg.

Švedi z lepo prednostjo v Švico

Za četrtfinalno vstopnico se potegujeta dva slovenska reprezentanta. Napadalec Jan Muršak je z Bernom skupinski del končal na drugem mestu, žreb jim je namenil obračuna z zmagovalcem skupine B, švedski Malmöm.

Na prvi tekmi, ki bi jo morali igrati v Švici, a so jo zaradi zasedenosti dvorane Švedov (20. novembra) odigrali v Skandinaviji, so si Švedi zagotovili lepo prednost pred povratno tekmo. Prvič so povedli v 28. minuti. Bern se je nekaj minut zatem vrnil z izenačenjem, a so gostitelji na prvi odmor odšli s prednostjo zadetka, nato v zadnjih petih minutah srečanja še dvakrat premagali Leonarda Genonija in zmagali s 4:1. Muršak je ob porazu igral 15 minut in pol, v tem času je sprožil dva strela.

Zmagovalec para se bo pomeril z zmagovalcem para Züg-Red Bull München.

V Avstriji bo še zanimivo

Če je bilo napredovanje Berna pričakovano, pa je Rouen, v vratih katerega je blestel slovenski čuvaj mreže Matija Pintarič, presenetil. Francoski prvak se v osmini finala meri s podprvakom lige EBEL Red Bull Salzburgom, ki velja za favorita. Matijo Pintariča in soigralce Rouena čaka zanimiv povratni boj s Salzburgom. | Foto: HZS/Drago Cvetanovič Matijo Pintariča in soigralce Rouena čaka zanimiv povratni boj s Salzburgom. Foto: HZS/Drago Cvetanovič

Moštvi sta prvo tekmo odigrali v Franciji in remizirali s 3:3, kar obeta zanimivo povratno srečanje v Salzburgu. Rouen je sicer dvakrat vodil (1:0, 3:2), a so gostje obakrat izenačili, vmes pa tudi povedli. Pintarič se je spet izkazal z nekaj obrambami, zaustavil je 28 strelov od 31.

Zmagovalca para v četrtfinalu čaka zmagovalec med finskim prvakom Karpatom in švicarskim prvakom Zürichom.

Finale, v katerem bo le ena tekma, bo na sporedu 5. februarja. Dobili bomo novega zmagovalca, saj je branilec naslova, finski klub JYP Jyväskylä, obstal v skupinskem delu.