LIGA NHL, KONFERENČNI POLFINALE, 25. APRIL

Boston in St. Louis do prvih zmag v polfinalu #video

Boston Bruins | Hokejisti Boston Bruins se veselijo prve zmage. | Foto Reuters

Hokejisti Boston Bruins se veselijo prve zmage.

V noči na petek so se v ligi NHL začeli boji v konferenčnih polfinalih. Hokejisti Columbus Blue Jackets, ki so v prvem delu izločilnih bojev odpihnili najboljšo ekipo rednega dela, so za začetek gostovali pri Boston Bruins in po podaljšku izgubili z 2:3. Zanimivo je bilo tudi v St. Louisu, kjer so note s 3:2 odpravile zvezde iz Dallasa in si zagotovile prvo zmago v konferenčnem polfinalu. Ekipe igrajo na štiri zmage.

Boston, ki v četrtfinalu ni bil ravno prepričljiv, si je proti Columbusu priigral prvo zmago v polfinalu. Gostje so dobrih 12 minut do konca po golih Brandona Dubinskega in Pierre-Luca Duboisa, ki sta zadela v razmiku 12 sekund, povedli z 2:1, nato pa je sledil preobrat Bostona. Junak zmage Bruinsov je bil Charlie Coyle, ki je najprej štiri minute in pol do konca rednega dela zadel za izenačenje na 2:2, nato pa v šesti minuti podaljška zadel za zmago Bostona. Columbus je bil ena najbolj vročih ekip lige, dobil je 11 od zadnjih 13 tekem, to pa je bil zanj prvi poraz v končnici.

Gol Coyla v podaljšku:

"Zmagali smo, zdaj si lahko oddahnem. Če smo iskreni, sploh ni pomembno, kdo je zadel. Zame osebno je to poseben dosežek, a pomembna je le ekipa. Po napaki Columbusa smo zadeli in zmagali, to je vse, kar je pomembno," je bil po tekmi zadovoljen Coyle. Za Boston je to tretja zaporedna zmaga v končnici, potem ko so v četrtfinalu s 4:3 odpravili Toronto.

Druga tekma dvoboja na štiri zmage bo v soboto prav tako v Bostonu.

Binnington ubranil 27 strelov

Na zahodu pa so hokejisti St. Louisa s 3:2 ugnali Dallas, potem ko se je z dvema zadetkoma izkazal Vladimir Tarasenko. En zadetek je k zmagi gostiteljev prispeval še Robby Fabbri, vratar Jordan Binnington pa je hokejistom Dallasa, proti katerim je St. Louis izgubil tri od štirih tekem v rednem delu, ubranil 27 strelov.

Pri gostih sta se med strelce vpisala Jason Spezza in Jamie Benn, vratar Ben Bishop je zbral 17 obramb. Druga tekma bo v soboto v St. Louisu, preden se dvoboj za dva obračuna preseli v Teksas.