6 let

Liga NHL, 22. marec

Nor večer Kopitarja, to pri Kraljih ni nobenemu uspelo že 25 let #video

Anže Kopitar | Foto Getty Images

Slovenski hokejist Anže Kopitar si bo zagotovo zapomnil ta večer, ko so Kralji v gosteh premagali Colorado Avalanche z izidom 1:7. Na ledu je namreč blestel nihče drug kot naš Kopitar, ki je prvič v ligi NHL dosegel štiri gole. V noči na petek so v ligi NHL odigrali deset tekem.

Anže Kopitar je po 25 letih postal prvi igralec LA Kings, ki mu je na eni tekmi uspelo doseči štiri zadetke.  Ta mejnik je nazadnje leta 1993 dosegel Luc Robitaille. Poleg Kopitarja je dva gola za kalifornijsko ekipo prispeval Tobias Rieder, enega Jake Muzzin. Kljub izjemnemu uspehu je Hrušičan kot vedno ostal miren in skromen, saj ima pred seboj le en cilj.

"Nocoj mi je res uspelo"

"Igram za svoje soigralce in naš cilj je, da se uvrstimo v končnico. To je vse, kar šteje," je po tekmi povedal Kopitar, ki je prvič v ligi NHL dosegel štiri zadetke na eni tekmi. Dodal je: "Ves večer sem čutil, da me plošček spremlja. Nocoj mi je res uspelo."

Prav tako ima Kopitar izjemno statistko točk. Na točkovni lestvici trenutno zaseda šesto mesto, v 75 odigranih tekmah je dosegel 86 točk (33 golov in 53 asistenc). Zelo razpoložen je bil tudi vratar Jonathan Quick, ki je ubranil 29 strelov na gol.

Prvi gol je dosegel v peti minuti uvodne tretjine

Prvi gol je Kopitar dosegel v peti minuti uvodne tretjine za izid 1:1, drugi gol je padel ob koncu prve tretjine, ko so imeli Kralji igralca več. Tretjič je mrežo zatresel v 13. minuti druge tretjine, zadnji, četrti gol pa dosegel v četrti minuti zadnje tretjine.

Vsi štirje goli Anžeta Kopitarja:

"Z razlogom je igralec svetovnega razreda"

Nad njegovo predstavo so bili navdušeni tudi preostali igralci. "On je nekaj posebnega. Gre za enega najboljših igralcev v ligi. Sedel sem v prvi vrsti in ga občudoval," je povedal njegov soigralec Nate Thompson, ki je na tekmi prispeval dve podaji.

"Z razlogom je igralec svetovnega razreda. To je ta večer tudi dokazal," je povedal kapetan Colorada Gabriel Ladenskog.

To je bila za LA Kings zelo pomembna zmaga, saj so tako še korak bliže končnici. Kralji so z 41 zmagami in 27 porazi v vzhodni konferenci na šestem mestu. V končnico se uvrsti prvih osem najboljših ekip.