Thermometer Blue 0

liga KHL Jan Muršak CSKA Moskva Rok Tičar Žiga Jeglič Slovan Bratislava

Nedelja, 21. 2. 2016, 18.31

Muršakovi z zmago začeli četrtfinalno bitko s "slovenskim" Slovanom

Slovenski napadalec Jan Muršak in soigralci CSKA so na prvi tekmi konferenčnega četrtfinala z 2:0 premagali Slovan iz Bratislave Žige Jegliča in Roka Tičarja.

V drugi najmočnejši hokejski ligi na svetu so se začeli izločilni boji. Oči slovenskih ljubiteljev hokeja so usmerjene predvsem v enega od parov konferenčnega četrtfinala zahoda, v katerem si nasproti stojijo naši hokejisti. Na eni strani je favorizirani ruski prvak CSKA Moskva Jana Muršaka, na drugi pa Slovan Bratislava, katerega dres nosita napadalca Žiga Jeglič in Rok Tičar.

Čeprav je slovaško moštvo v rednem delu sezone že grenilo življenje Moskovčanom, so ti serijo pred domačimi gledalci odprli z zmago z 2:0. Oba zadetka so dosegli v drugi tretjini, v razmiku dveh minut in pol, ko sta Barryja Brusta premagala Kirill Petrov in Geoff Platt. Slovanovci so ob koncu, ko so se vrstile kazni, poskušali brez vratarja, a se jim načrti niso izšli. Izjemno zanesljivi domači čuvaj mreže Ilja Sorokin je za novi shut-out zaustavil vseh 24 poskusov gostov.

CSKA v seriji – igrajo na štiri zmage – vodi z 1:0 v zmagah. Naslednja tekma bo v torek, ko se bosta moštvi prav tako spopadli v ruski prestolnici, nato pa se bosta za dva obračuna preselili v Bratislavo.