Thermometer Blue 0

Medveščak Zagreb Gašper Krošelj liga KHL

Ponedeljek, 14. 12. 2015, 20.37

Medveščak pred tekmovalnim spancem naletel na razpoloženega Finca

Hokejisti zagrebškega KHL-ovca so odigrali še zadnjo tekmo pred reprezentančnim premorom in v Helsinkih pri Jokeritu, v vratih katerega je odlično branil Henrik Karlsson, izgubili z 1:4.

Finski Jokerit in hrvaški Medveščak sta odigrala zadnje srečanje pred tekmovalnim premorom – Kontinentalna hokejska liga se vrača čez teden dni. Četrte zaporedne zmage so se veselili gostitelji, ki jim gre tudi letos odlično.

Izkoristili so že prvo priložnost z igralcem več, v peti minuti je Juhamatti Aaltonen poslal plošček za hrbet Dannyja Taylorja, na 2:0 pa je v 37. minuti zvišal Jani Rita. Zagrebčani so še pred zadnjim odmorom znižali, a je bil Patrick Bjorkstrand edini junak gostov, ki mu je uspelo premagati odličnega čuvaja Henrika Karlssona (28 obramb). Na drugi strani so severnjaki, ki so sprožili le 20 strelov, v začetku zadnjega dela spet ušli na +2. Medveščak je ob koncu poskušal brez vratarja, a je Topi Jaakola kljub igralcu manj zatresel prazno mrežo in postavil končnih 4:1.

Medveščak pred premorom zaseda deveto mesto zahodne konference, na vrhu katere je CSKA Jana Muršaka. V tekmovalni pogon se bodo Gašper Krošelj – tudi tokrat je bil drugi vratar – in soigralci vrnili prihodnji torek, ko bodo gostili Rigo.