Ponedeljek, 3. 4. 2017, 7.28

Liga NHL, 2. april

Konec upanja: Kralji ostali brez končnice.

Los Angeles Kings | Foto Reuters

Hokejisti Los Angeles Kings so s 34. porazom v sezoni dokončno zapravili vse teoretične možnosti za uvrstitev v končnico lige NHL. Usodna je bila Arizona, Anže Kopitar pa je bil podajalec pri zadetku za zmanjšanje zaostanka na 1:2, kar je bil tudi končni izid tekme.

Še drugič v treh sezonah se bo za Anžeta Kopitarja in soigralce sezona lige NHL končala predčasno. Čeprav si 9. aprila nikakor niso želeli na klubske počitnice, je v ponedeljek postalo jasno, da jih do konca te sezone čakajo le še štiri tekme rednega dela.

Nashville jim je še dal nekaj upanja …

Kralje bi v igri za končnico obdržal le en scenarij. Nashville pri St. Louis Blues ne bi smel osvojiti niti točke, oni pa bi morali zmagati pred domačimi gledalci nad Arizona Coyotes. Njihovi tekmeci so na koncu res izgubili in jim dali še nekaj upanja, ki pa je po tekmi v Staples Centru pokopano. Kojoti so namreč slavili z 1:2.

Ob koncu prve tretjine je Aleksander Burmistrov izkoristil igro z igralcem več in premagal Jonathana Quicka, vodstvo pa je na začetku drugega dela zvišal mladi Kanadčan Anthony Duclair.

Grozili, a jim ni uspelo zadeti

Mike Smith je bil eden od bolj zaslužnih za zmago Arizone v Staples Centru. | Foto: Reuters Mike Smith je bil eden od bolj zaslužnih za zmago Arizone v Staples Centru. Foto: Reuters

Gostitelji so se podali v lov za znižanje rezultata in tako v drugi kot tretji tretjini povsem nadvladali Arizono. Ta je v zadnjih 40 minutah zmogla le pet strelov, Kralji pa 23 (razmerje strelov na tekmi 35:15). Alec Martinez je v 45. minuti srečanja le premagal izjemno zanesljivega Mika Smitha, a je bil edini član kalifornijskega moštva, ki mu je to uspelo. Do konca tekme se mreži nista več zatresli, Arizona je ostala v vodstvu z 2:1 in postalo je jasno, da prvaki iz let 2012 in 2014 še drugič v treh sezonah ne bodo videli izločilnih bojev.

S to tekmo so se razrešile vse uganke zahodne konference, kjer so znani vsi potniki v končnico. To so: Chicago Blackhawks, Minnesota Wild, Anaheim Ducks, prvič po 11 letih Edmonton Oilers, San Jose Sharks, St. Louis Blues, Calgary Flames in Nashville Predators.

V vzhodni konferenci so na voljo še tri vstopnice, v najboljšem položaju so Boston Bruins, Toronto Maple Leafs in Ottawa Senators.

Občutek praznine, prezgodaj je še govoriti

Razočaranje je veliko. | Foto: Getty Images Razočaranje je veliko. Foto: Getty Images

"Počutim se prazno, občutek je grenak. Vedeli smo, kaj nas pelje v končnico, dali smo vse od sebe, a ni bilo dovolj," je kapetan Kraljev Kopitar razočarano dejal v pogovoru za LA Kings Insider.

Kaj je šlo letos narobe, da njegovega moštva ne bomo gledali v najbolj razburljivem delu sezone? "Prezgodaj je še govoriti. Seznam stvari, ki niso dobro delovale, je obsežen. Od tega, da se je Jonny (Jonathan Quick, op. a.) poškodoval na prvi tekmi, do tega, da nismo bili konsistentni. Porazi so nam prišli do živega. Mnogo fantov, vključno z menoj, ki sem na tem seznamu na prvem mestu, ni bilo dovolj produktivnih. Mislim, da smo drug od drugega pričakovali več. Še bi lahko našteval, a kot sem dejal, trenutno se počutim zelo prazno," se je skozi težko sezono sprehodil 29-letni Gorenjec.

Se bo pridružil risom na SP?

Anže Kopitar je na svetovnem prvenstvu zadnjič igral leta 2015 na Češkem. | Foto: Vid Ponikvar Anže Kopitar je na svetovnem prvenstvu zadnjič igral leta 2015 na Češkem. Foto: Vid Ponikvar

Slovenski NHL-ovec je s Kralji brez izločilnih bojev ostal prav na dan, ko njegovi reprezentančni kolegi na Bledu začenjajo uradne priprave na majsko svetovno prvenstvo. S tem se odpirajo možnosti, da bi, podobno kot maja 2015 v Ostravi, slovenski izbrani vrsti pomagal v Parizu, kjer bo Slovenija igrala s Kanado, Finsko, Švico, Češko, Belorusijo, Norveško in Francijo.

Na odgovor na vprašanje, ali bo sodeloval, bo treba še nekoliko počakati. Na Hokejski zvezi Slovenije poudarjajo, da je Kopitar v reprezentanci vselej dobrodošel, a zadnjo besedo imata on in klub.

Liga NHL, 2. april:

Los Angeles Kings : Arizona Coyotes 1:2
Martinez (Anže Kopitar, podaja, 4-krat streljal na gol, igral slabih 23 minut); Burmistrov, Duclair

Chicago Blackhawks : Boston Bruins 2:3