Detroit Red Wings Dallas Stars St. Louis Blues liga NHL

Ponedeljek, 10. 1. 2022, 7.15

Liga NHL, 9. januar

Še drugi poraz Detroita na jugu Kalifornije

Detroit Anaheim | Dallas Stars bo pri St. Louis Blues lovil peto zaporedno zmago. | Foto Reuters

Dallas Stars bo pri St. Louis Blues lovil peto zaporedno zmago.

Detroit Red Wings so po porazu pri Los Angeles Kingsih zdaj izgubili še ni drugi ekipi z juga Kalifornije. Po kazenskih strelih so jih s 4:3 premagali Anaheim Ducks.

Hokejisti St. Louis Blues pa so doma z 2:1 premagali Dallas Stars. Obe zmagoviti zasedbi sta drugi v svojih divizijah. St Louis ima s 47 točkami v centralni, štiri točke manj od obeh vodilnih ekip lige, Floride in Tampa Baya, Anaheim pa s 45 točkami v pacifiški skupini zaostaja le za Vegasom (47).

Enaindvajsetletni češki vratar Lukaš Dostal je na svoji prvi tekmi v NHL ubranil 33 poskusov igralcev Detroita in v streljanju kazenskih udarcev ohranil svojo mrežo nedotaknjeno. Kazalo je že, da bo Anaheim zmagal že po rednem delu, a je načrte prekrižal Rus Vladislav Namestnikov, ki je izenačil že v osmi minuti zadnje tretjine. Potem tudi v podaljšku ni bilo več golov.

"To je bila lepa tekma, ampak po njej sem se res noro počutil, saj je bilo na koncu res veliko pritiska. Ampak želja po zmagi je bila res velika in vesel sem, da nam je uspelo," je bil Dostal zadovoljen po dvoboju.

Trevor Zegras je za Anaheim dosegel gol in podajo, nato je zadel še v kazenskih strelih za odločitev o zmagovalcu. Dve točki je z golom in asistenco za goste prispeval tudi Tyler Bertuzzi, Thomas Greiss je ubranil 24 strelov v vratih rdečih kril, ki so po prvi tretjini igrali brez poškodovanega kapetana Dylana Larkina.