Liga NHL, 8. oktober

Islandersi odpihnili San Jose, hat-trick Bergerona ob zmagi Bostona

new york islanders | New Yokr Islanders so s 4.0 odpravili San Jose Sharks. | Foto Reuters

New Yokr Islanders so s 4.0 odpravili San Jose Sharks.

Ponedeljek v ligi NHL prinaša štiri tekme. Hokejisti New York Islanders so s 4:0 odpihnili San Jose Sharks, blestel je vratar Robin Lehner, ki je zaustavil vseh 33 strelov morskih psov. Boston Bruins so s 6:3 odpravili Ottawo, tri zadetke je prispeval Patrice Bergeron. Lanski finalisti Vegas Golden Knights so bili prekratki na gostovanju pri Buffalu (2:4). Ekipa Anaheim Ducks pa je po kazenskih strelih s 3:2 premagala Detroit Redwings in tako postala prva ekipa v ligi, ki je po treh odigranih tekmah še neporažena.

Anže Kopitar bo z Los Angeles Kings spet na delu v noči na sredo, ko bodo serijo kanadskih gostovanj začeli pri Winnipegu. Sledila bodo še gostovanja pri Montrealu, Ottawi in Torontu. Kralji se bodo vsaj na prvih dveh gostovanjih morali znajti brez poškodovanega vratarja Jonathana Quicka, ki ga je vodstvo kluba uvrstilo med poškodovane igralce - ti po uvrstitvi na seznam ne morejo igrati vsaj teden dni.

Patrice Bergeron je ob zmagi Bostona nad Ottawo prispeval tri zadetek in podajo | Foto: Reuters Patrice Bergeron je ob zmagi Bostona nad Ottawo prispeval tri zadetek in podajo Foto: Reuters

Rivali Los Angeles Kings slovenskega asa v pacifiški diviziji so si z uspešnim kazenskim strelom Troya Terryja zagotovili najboljši začetek sezone v svoji zgodovini. Dvoboj z rdečimi krili se je sicer končal z 2:2 po rednem delu, potem ko so gostje večino tekme vodili.

Zadetke za goste sta v 12. in 35. minuti dosegla Tyler Bertuzzi in Darren Helm. V 31. minuti je izid na 1:1 sprva poravnal Hampus Lindholm, Jakob Silfverberg pa je domačinom priigral podaljšek z golom v 49. minuti. V podaljšku gledalci niso videli zadetkov, Terry pa je nato bil edini uspešen pri izvajanju kazenskih strelov.