Thermometer Blue 0,83

liga NHL hokej Los Angeles Kings Anže Kopitar Anže Kopitar

Nedelja, 8. 1. 2017, 6.47

Liga NHL, 7. januar

Kopitarjeva podaja za ukrotitev Divjakov, finski mladenič obležal kot pokošen #video

Hokejisti Los Angeles Kings so pred domačimi gledalci v podaljšku s 4:3 premagali drugo moštvo zahodne konference Minnesota Wild. Ob zmagovitem zadetku Tannerja Pearsona je podal Anže Kopitar. Drugi izbor lanskega nabora Patrik Laine je po naletu Jaka McCaba obležal ter predčasno končal srečanje med Buffalom in Winnipegom.

Sobotna matineja pred dobrimi 18 tisoč gledalci v Staples Centru se ni začela po željah večine navijačev. Gostje so že v osmi minuti vodili z 0:2, Petra Budaja sta premagala Mikko Koivu in Charlie Coyle.

Po tem se je začel preobrat kalifornijskega kluba. Najučinkovitejši član moštva Jeff Carter je v 28. minuti znižal na 1:2, sredi tekme pa je izenačil Marian Gaborik. Za zadovoljstvo med ljubitelji Kraljev je na začetku tretje tretjine poskrbel Drew Doughty in zadel za prvo vodstvo Los Angelesa na obračunu. Še minuto pred iztekom 60 minut je kazalo na zmago gostiteljev po rednem delu, a je kazen Doughtyja izkoristil Zach Parise in izsilil podaljšek.

Tega je odločil Tanner Pearson, ob njegovem zadetku pa je s podajo sodeloval tudi kapetan Anže Kopitar. Kralji bodo spet na delu v noči na torek, ko v mesto angelov prihaja Dallas.

Laine predčasno končal srečanje

Na obračunu med Winnipeg Jets in Buffalo Sabres se je v 45. minuti pri rezultatu 3:3 poškodoval finski najstnik Patrik Laine. Osemnajstletnik je drsal v nevtralni tretjini proti ploščku, ki mu ga je podal Mark Scheifele, ko se je vanj zaletel Jake McCabe (za nalet ni bil kaznovan).

Laine, ki je imel glavo med drsanjem obrnjeno navzdol, je padel, z glavo udaril ob led in nekaj časa le nemočno ležal. Led je zapustil s pomočjo soigralcev in osebja Winnipega.

Patrik Laine je led zapustil s pomočjo osebja Winnipeg Jets in soigralcev. | Foto: Reuters Patrik Laine je led zapustil s pomočjo osebja Winnipeg Jets in soigralcev. Foto: Reuters

"Nimamo še nobenih podatkov o njegovem stanju," je po porazu Winnipega s 4:3 dejal trener Paul Maurice. "Gre za našega najboljšega igralca. Nikoli ni dobro, ko vidiš hokejista takole obležati na ledu. Sam sem že bil v podobnem položaju in ni dober občutek. Nočem komentirati naleta, saj za to nisem pristojen. Upam le, da bo Patty čim prej spet pravi," je soigralcu dobre želje poslal napadalec Winnipega Drew Stafford.

Buffalo Sabres : Winnipeg Jets 4:3