Edmonton se ne ustavlja

1

Edmonton Oilers | Hokejisti Edmontona nadaljujejo serijo zmag. | Foto Reuters

Hokejisti Edmontona nadaljujejo serijo zmag.

Hokejisti Edmontona nadaljujejo serijo zmag v severnoameriški ligi ligi NHL. Po torkovi zmagi v Los Angelesu proti Kraljem so danes zjutraj s 3:1 slavili še v Anaheimu in so od prvega mesta na zahodu in Vegas Golden Knights oddaljeni le še točko.

Anže Kopitar
Sportal Poraz Kraljev proti divizijskim tekmecem

Ena od posebnosti tekme je bilo dejstvo, da Nemec Leon Draisaitl prvič po 13 tekmah ni izboljšal svoje strelske statistike. Z moštvenim kolegom Connorjem McDavidom se bori za naziv najboljšega napadalca lige, zadnji pa je tokrat vpisal podajo za zadnji gol na tekmi in svoje serijo razširil na 13 tekem.

Mrežo Anaheima, zadnje ekipe na zahodu, sta v drugem delu načela Klim Kostin in Nick Bjugstad, Troy Terry je v 45. minuti znižal na 1:2, zmago Kanadčanov pa je 102 sekundi pred koncem potrdil Zach Hyman.

New York Rangers so v derbiju večera s 6:3 ugnali Tampo Bay, prvake lige 2020 in 2021, ter se približali drugemu mestu na vzhodu. Ključna igralca sta bila Chris Kreider in Tyler Motte s po dvema zadetkoma.

Kanadski derbi v Winnipegu je s 3:1 dobil Calgary. Kyle Connor je v prvem delu zadel za domače, Andrew Mangiapane pa je v drugem poravnal. Za končno odločitev sta v zadnji tretjini poskrbela Walker Duehr in Nikita Zadorov. Ekipi sta zdaj poravnani na osmem in devetem mestu zahoda.

Los Angeles z Anžetom Kopitarjem je bil danes prost, v noči na petek po slovenskem času pa ga čaka derbi lige pri vodilni ekipi zahoda v Las Vegasu.

Sportal Los Angeles do jubilejne stotice in zvezdice, Kopitar opozarja: Ne veselimo se prezgodaj #video