6. 6. 2021,
8.50

2 leti, 10 mesecev

Thermometer Blue 0,02

Boston Bruins New York Islanders Carolina Hurricanes Tampa Bay Lightning Stanleyjev pokal končnica liga NHL

Nedelja, 6. 6. 2021, 8.50

Liga NHL, 5. junij (drugi krog končnice)

Prvak Tampa Bay zmago oddaljen od polfinala lige NHL

Steven Stamkos | Hokejiste Tampe le še ena zmaga loči do uvrstitve v polfinale tekmovanja za Stanleyev pokal.  | Foto Guliverimage

Hokejski prvak severnoameriške lige NHL, Tampa Bay Lightning, je po številnih golih in zmagi s 6:4 dobil tretjo tekmo 2. kroga končnice na zahodu proti Carolini Hurricanes. To pomeni, da ga le še zmaga loči od uvrstitve v polfinale tekmovanja za Stanleyjev pokal. New York je premagal Boston Bruins in dvoboj na štiri zmage izenačil na 2:2.

Tampina Nikita Kučerov in Steven Stamkos sta zadela po dvakrat, oba pa sta prispevala tudi eno podajo. Branilci naslova so sicer z golom Braydna Pointa dobili prvo tretjino, v drugi pa naprej zaostajali z 1:2 in po golu Jaccoba Slavina v 33. minuti še z 2:4. Nato pa so domači zadeli štiri zaporedne gole, tri v zadnjih petih minutah drugega dela igre, za preobrnitev izida in zmago.

V vzhodni skupini je ekipa New York Islanders po zmagi s 4:1 znova izenačila izid v zmagah. David Krejči je Boston v 24. minuti ob igralcu več na ledu popeljal v vodstvo, nato pa so do konca zadevali samo še domači, ki jim je Mathew Barzal v 54. minuti prinesel vodstvo z 2:1. Zadnja dva gola so Newyorčani ob koncu tekme poslali v nebranjena vrata, najprej je zadel Casey Cizikas, tri sekunde pred koncem pa še Jean-Gabriel Pageau.