Liga NHL, 4. december

Kopitar podal za znižanje, na koncu pa zmanjkalo časa #video

Los Angeles Kings Anže Kopitar | Kralji so doma pokleknili tudi pred Arizono. | Foto Reuters

Kralji so doma pokleknili tudi pred Arizono.

Hokejisti LA Kings so zabeležili nov poraz, tokrat na domačem ledu proti Arizona Coyotes. Gol v zadnji tretjini, pri katerem je sodeloval tudi naš Anže Kopitar, ni bil dovolj za preobrat.

Anže Kopitar in druščina so po dveh tretjinah zaostajali z 0:2, upanje na morebitno izenačenje in podaljšek pa jim je v 55. minuti vlil gol Aleca Martineza, ki je po podaji Anžeta Kopitarja spretno pospravil plošček v gol Arizone.

A je na koncu zmanjkalo časa, da bi se rezultat še kaj spremenil. Za Kralje je to že osemnajsti poraz v sezoni.

Za kojote sta zadela Lawson Crouse v prvi in Nick Schmaltz v drugi tretjini. Razglašeni kralji niso našli recepta za obrambe čuvaja mreže gostujočega moštva Adina Hilla, ki je zaustavil 25 strelov domačih hokejistov na gol. Domači vratar Jonathan Quick je zbral 18 obramb.

"Če bi med celotno tekmo igrali na način, kot smo to storili v zadnjih sedmih minutah, potem bi se lahko nadejali dobremu izidu. Na naslednjih tekmah bo potrebno pokazati veliko več skozi celotno srečanje," je bil po 17 porazu v tej sezoni redkobeseden Hrušičan v dresu kalifornijske ekipe.

Los Angeles bo naslednjo tekmo igral v noči na soboto, ko bo gostil New Jersey.

Podaja Kopitarja za znižanje na 1:2