Liga NHL, 30. marec

Vsesplošno zabavo gostiteljev pokvaril Columbus #video

Columbus | Columbus je v gosteh vzel mero prvaku lige NHL. | Foto Reuters

Columbus je v gosteh vzel mero prvaku lige NHL.

V hokejski ligi NHL je bilo v noči na sredo odigranih sedem srečanj. Vse zmage so ostale doma razen na dvoboju na Floridi, kjer je Columbus v gosteh ugnal branilce naslova Tampa Bay s 3:1 in jim prizadejal tretji zaporedni poraz. Brez zmage je ostal tudi Washington, ki je izgubil na gostovanju pri New York Rangers z 2:5. Tako sta praznih rok ostala edina kluba, ki sta v tej sezoni že zbrala 50 točk.

Florida se je v severnoameriški hokejski ligi NHL z zmago s 4:1 proti Detroitu pridružila moštvom na vrhu razpredelnice. Tako kot Washington in Tampa Bay je doslej zbrala 50 točk. Junak tekme za tretjo zaporedno zmago Floride je bil Carter Verhaege, ki je dosegel dva gola.

Tampa je doma z 1:3 izgubila proti Columbusu. Nerešljiva uganka je bil vratar Elvis Merzlikins, ki je zbral kar 37 obramb, 20 v drugi tretjini in gostiteljem preprečil 25. zmago v sezoni.

Vrhunci dvoboja med Tampo in Columbusom:

Slabše se je odrezal Washington, ki je imel priložnost, da se sam zavihti na prvo mesto v ligi, a ekipa iz prestolnice ni našla načina za zmago v New Yorku. Rangers so slavili s 5:2.

Dolgo je celo kazalo na zmago Washingtona, ki je po petih minutah že vodil z 2:0. Do prve menjave strani so domači izid znižali, do preobrata pa je prišlo šele v zadnjem delu, ki ga je New York dobil s 4:0. Prvi igralec tekme v Madison Square Gardnu je bil Artemi Panarin z golom in dvema podajama.

Slovenski hokejski as Anže Kopitar je bil danes z Los Angelesom prost, v noči na četrtek pa ga čaka drugo zaporedno gostovanje v Las Vegasu. Na prvi tekmi je Vegas slavil zmago s 4:1.

** po kazenskih strelih

Lestvice (št. zmag, porazi, po podaljšku/KS, dani/prejeti zadetki, točke)

Skupina Honda West:
1. Vegas         24   8    1  108:75    49
2. Colorado      22   8    4  118:77    48
3. Minnesota     21  10    2   97:82    44
4. St Louis      16  13    6  100:113   38
5. Arizona       16  14    5   92:103   37
6. Los Angeles   13  14    6   92:94    32
7. San Jose      14  16    4   95:118   32
8. Anaheim       11  20    6   83:123   28