LIGA NHL, 30. JUNIJ (FINALE)

Tampa povečala prednost v finalu NHL #video

Tampa Bay | Tampa v finalu vodi z 2:0 v zmagah. | Foto Guliverimage

Tampa v finalu vodi z 2:0 v zmagah.

Hokejisti Tampa Bay Lightning so na drugi tekmi finala severnoameriške lige NHL s 3:1 premagali Montreal Canadiens in v finalni seriji v boju na štiri zmage vodijo z 2:0. Ključni gol za drugo zmago Tampe je dosegel Blake Coleman, v vratih pa je blestel Andrej Vasilevskij.

Colemanu je v zadnjem hipu druge tretjine z enim od lepših golov sezone uspelo unovčiti bliskoviti protinapad Tampe. Podajo z leve je po skoku prestregel v zraku in plošček med padanjem ob branilcu nekako usmeril v gol, mimo vratarja Montreala Careyja Pricea, za ponovno vodstvo Tampe.

Pred tem je domače moštvo z golom Anthonyja Cirellija prišlo do vodstva z 1:0 v 7. minuti druge tretjine. Montreal je štiri minute kasneje izkoristil igro z igralcem več za izenačenje, gol je dosegel Nick Suzuki.

Ob Colemanu in njegovem "letečem golu" je na tekmi izstopal Vasilevskij, ki je zbral 42 obramb. Usodo gostov pa je z golom v 16. minuti zadnje tretjine zapečatil Ondrej Palat.

Finalni dvoboj se po dveh tekmah v Tampi zdaj za naslednji dve tekmi seli v Montreal. Tretja tekma bo v noči iz petka na soboto po slovenskem času.