liga NHL Vegas Golden Knights Arizona Coyotes

Ponedeljek, 31. 12. 2018, 7.59

Liga NHL, 30. december

Podprvaki z novo zmago tik pod vrhom

Golden Knights | Zlati vitezi iz Vegasa so s kar 5:1 premagali Kojote iz Arizone. | Foto Reuters

Zlati vitezi iz Vegasa so s kar 5:1 premagali Kojote iz Arizone.

Ponoči je bila v ligi NHL na sporedu samo ena tekma. Golden Knights so s kar 5:1 odpravili Kojote iz Arizone. Podprvaki iz Vegasa, ki so v soboto zaustavili zmagoviti niz LA Kings, so se z novo zmago po točkah izenačili z vodilnim moštvo zahodne konference Winnipeg Jets, imajo pa tudi enako število točk (50) kot Calgary Flames, ki pa ima tri odigrane tekme manj.

Odločilna je bila zadnja tretjina, ki so jo gostje dobili kar s 3:0. Za Vegas so zadeli Paul Stastny (4.), Reilly Smith (37.), Cody Eakin (45.), Brandon Pirri (47.) in Ryan Carpenter (52.). Častni gol za gostitelje je v statistiko vpisal Aleks Galčenjuk (37.).

Veliko bolj živahen bo silvestrski večer, ko bo na sporedu kar 13 dvobojev. Nastopili bodo tudi kralji iz Los Angelesa, ki bodo serijo dobrih nastopov z zadnjih tekem skušali nadaljevati na gostovanju pri Coloradu.

Los Angeles še vedno išče izhod iz rezultatske krize, v zadnjih petih tekmah pa se je krivulja s štirimi zmagami obrnila navzgor, nazadnje pa so kralji vendarle morali priznati premoč prav današnjemu zmagovalcu Vegasu.