Ottawa Senators Buffalo Sabres Calgary Flames St. Louis Blues liga NHL

Sreda, 29. 1. 2020, 6.27

Liga NHL, 28. januar

St. Louis Blues končno prekinili črni niz porazov

St. Louis Blues | St. Louis Blues imajo po 50 tekmah sezone na računu 30 zmag in 20 porazov. | Foto Reuters

St. Louis Blues imajo po 50 tekmah sezone na računu 30 zmag in 20 porazov.

V hokejski ligi NHL sta bili v noči na sredo na sporedu le dve tekmi. Buffalo Sabres so gostili Ottawa Senators in izgubili z 2:5, Calgary pa je gostil moštvo St. Louis Blues, ki je po treh zaporednih porazih po kazenskih strelih doseglo zmago.

Tekma med Calgary Flames in St. Louis Blues je bila napeta vse do konca, saj se je končala šele po kazenskih strelih. Samo v prvi tretjini smo lahko videli kar pet zadetkov. Prvi gol na tekmi je v peti minuti uvodne tretjine dosegel Alexander Steen, sledila pa sta dva gola Calgaryja. V polno sta zadela Matthew Tkachuk in Sean Monahan. Za končni izid prve tretjine sta poskrbela igralca St. Louis Blues. Najprej je v 19. minuti zadel David Perron, v dvajseti pa še Jaden Schwartz.

Druga tretjina se je odvijala po notah domačih hokejistov. Zadela sta Sean Monahan in Mark Jankowsk. Izid po drugi tretjini je bil 4:3 za Calgary.

V zadnji tretjini tekme je edini gol dosegel Zach Sanford in postavil izid 4:4. V podaljšku ni bilo gola, v kazenskih strelih pa sta bila za St. Louis Blues uspešna David Perron in Ryan O'Reilly.