Petek, 26. 1. 2018, 7.30

Liga NHL, 25. januar

Vsi so igrali, le Anže Kopitar je počival. Nepozaben večer legendarnega Ovečkina.

Aleks Ovečkin | Foto Reuters

Pred petdnevnim premorom zaradi tekme zvezd je bilo v noči na petek v ligi NHL na delu kar 30 od 31 moštev v najmočnejši hokejski ligi na svetu. Počivali so le Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja. Največ zadetkov so videli gledalci v Montrealu in San Joseju, kjer so Carolina in New York Rangers prekrižali načrte gostiteljem in zmagali s 6:5. V Edmontonu in Anaheimu je zmagovalca odločila loterija kazenskih udarcev.

Ruski zvezdnik Aleks Ovečkin je pomagal Washingtonu do zmage nad Florido s 4:2 z zadetkom (v tej sezoni jih je dosegel 30) in podajo. Druga je bila njegova že 500. v ligi NHL. Washington je po treh neuspehih dočakal zmago. Ovečkin je postal šele šesti igralec v zgodovini lige NHL, ki je v vsaj 13 sezonah presegel mejo 30 zadetkov. Z omenjenim dosežkom se lahko pohvali le še pet (nekdanjih) zvezdnikov (Mike Gartner, Jaromir Jagr, Wayne Gretzky, Phil Esposito in Bobby Hull).

Boston se je na gostovanju v kanadski prestolnici veselil pete zaporedne zmage v ligi NHL. Srečanje je slabih devet minut pred koncem odločil Jake DeBrusk. Kosmatinci so vsaj točko osvojili na zadnjih 18 srečanjih, kar je njihov drugi najdaljši niz v klubski zgodovini.

Kako je Alex DeBrincat dosegel drugi trojček v ligi NHL:

Največ zadetkov je v pestrem večeru v ligi NHL dosegel Alex DeBrincat. Novinec Chicaga je trikrat premagal vratarja Detroita Jimmyja Howarda. To je bil že drugi hat-trick novinca v tej sezoni. Skupno je dosegel 17 zadetkov.