Liga NHL, 2. januar

Na legendarnem bejzbolskem stadionu slavil Boston

Zimska klasika, Boston | V zimski klasiki na Fenway Parku sta se pomerila Boston in Pittsburgh. | Foto Reuters

V zimski klasiki na Fenway Parku sta se pomerila Boston in Pittsburgh.

Vodilno moštvo severnoameriške hokejske lige NHL Boston Bruins je v pretekli noči gostilo posebno novoletno izvedbo tekme proti Pittsburgh Penguins. Na tekmi zimske klasike na legendarnem bejzbolskem stadionu Fenway Park v Bostonu so pred skoraj 40 tisoč gledalci z dvema goloma Jaka DeBruska v zadnji tretjini z 2:1 slavili domačini.

Za Boston je to 29. zmaga na 37 tekmah v tej sezoni. Pittsburgh s petim porazom v vrsti ostaja pri 19 zmagah, ob tem so tri od zadnjih petih tekem izgubili le z golom razlike.

"Črta med zmago in porazom je lahko zelo tanka," je za uradno spletno stran NHL dejal trener Pingvinov Mike Sullivan. "Odločajo majhni detajli, pravočasne akcije. Tako se je odločalo nocoj."

Gostje so povedli v deveti minuti druge tretjine, ko je zadel Kasperi Kapanen. A v tretji tretjini so dovolili DeBrusku, da je izenačil v osmi minuti, nato pa je v 18. pospravil v mrežo še odboj od vratarja Pingvinov Caseyja DeSmitha po poskusu Taylorja Halla.

Poraz je bil še bolj boleč, ker je Pittsburghu ob koncu rednega dela uspelo zatresti mrežo, a je strel Jevgenija Malkina prečkal golovo črto tik po zvoku sirene.

Fotoutrinki s tekme (Foto: Guliverimages)

1 / 9

Vegas znova sam na vrhu zahoda

Tekma zimske klasike je bila ena od treh, ki so jo moštva odigrala v pretekli noči. Na preostalih so Vegas Golden Knights s 3:2 slavili proti prvakom Colorado Avalanche, Philadelphia Flyers pa so s 4:1 prav tako v gosteh premagali Anaheim Ducks.

Za 26. zmago Las Vegasa v tej sezoni je dva zadetka na gostovanju v Denverju prispeval Nicolas Roy, medtem ko je vratar Logan Thompson zbral 27 obramb. Tudi pri zmagi Philadelphie v gosteh je izstopal vratar, Samuel Ersson je zbral 28 obramb.