Sreda, 20. 12. 2017, 7.32

Liga NHL, 19. december

Zlati vitezi pogasili vroče Strele, Toronto odpihnil Carolino

Golden knights Vegas | Foto Getty Images

V pestrem hokejskem večeru je bilo na sporedu kar deset obračunov. Toronto je ravno na stoto obletnico kluba z 8:1 odpihnil Orkane iz Caroline, Washington je slavil šele v podaljšku (s 4:3 so premagali Dallas), Zlati vitezi iz Vegasa pa so s 4:3 premagali vodilno Tampo in jih zaustavili na poti do osme zaporedne zmage.

V pestrem hokejskem večeru je najbolj suvereno zmagal Toronto, ki je z 8:1 ugnal Orkane iz Caroline. Že v prvi tretjini so igralci Javorovih listov iz Toronta zadeli štirikrat, še štiri gole so dodali v zadnji tretjini. S tem so na prav poseben način obeležili stoto obletnico kluba. Prve tekme NHL so namreč v Torontu odigrali že davnega 19. decembra 1917, med drugim so gledalci v tistem času videli tudi zmago z 10:9 ekipe Montreal Wanderers nad Torontom.

Toronto je z visoko zmago (z 8:1 je premagal Carolino) zaznamoval stoto obletnico kluba. | Foto: Getty Images Toronto je z visoko zmago (z 8:1 je premagal Carolino) zaznamoval stoto obletnico kluba. Foto: Getty Images

Na ledu sta se za domače izkazala Tyler Bozak in Mitch Marner. Oba sta poleg gola dosegla še po tri podaje in tako izdatno pripomogla k visoki zmagi gostiteljev, ki so s tem prekinili negativni niz z zadnjih treh tekem.

Za Toronto, ki je sicer igral brez centra Austona Matthewsa, so gole prispevali še James van Riemsdyk, Leo Komarov, Patrick Marleau, Kasperi Kapanen, William Nylander in Connor Carrick, Frederik Andersen pa je ubranil 32 strelov. Edini gol za Carolino je prispeval Jeff Skinner, Scott Darling je ubranil 27 strelov.

V ostalih tekmah se domača moštva niso preveč izkazala. Tako so Ottawa Senators s 4:6 izgubili proti Minnesota Wild, New York Islanders s 3:6 proti Detroit Red Wings, Buffalo Sabres z 0:3 proti Boston Bruins, Nashville Predators s 4:6 proti Winnipeg Jets, Arizona Coyotes z 2:3 proti Florida Panthers, Vancouver Canucks s 5:7 proti Montreal Canadiens, Dallas Stars pa po podaljšku s 3:4 proti Washington Capitals.

Dve ekipi sta le slavili zmagi na domačem ledu. New York Rangers so bili s 4:1 boljši od Anaheim Ducks, novinci v ligi Vegas Golden Knights pa so s 4:3 premagali Tampa Bay Lightning.

Kralji Anžeta Kopitarja bodo znova igrali v noči na petek, ko k njim v Staples Center prihajajo Colorado Avalanche.