Thermometer Blue 0,53

John Stevens Philadelphia Flyers liga NHL Anže Kopitar Anže Kopitar Los Angeles Kings

Torek, 19. 12. 2017, 7.24

Liga NHL, 18. december

Kralji po treh zaporednih porazih ravno na stoto obletnico lige NHL končno zmagali

Los Angeles Kings Philadelphia Flyers | Foto Getty Images

Hokejisti Los Angeles Kings so v gosteh pri ekipi Philadelphia Flyers zmagali s 4:1, kar je njihova 21. zmaga v tej sezoni. Na večer, ko je liga NHL praznovala stoto obletnico, sta pri Kraljih izstopala Adrian Kempe, ki je prispeval odločilni zadetek v zadnji tretjini, in vratar Jonathan Quick, ki je zbral 36 obramb. Anže Kopitar se tokrat ni vpisal med strelce ali podajalce.

Kralji so z zmago s 4:1 prekinili zmagovalni niz Letalcev iz Philadelphie, ki so na zadnjih šestih tekmah ostali nepremagani.

Med strelce Kraljev so se poleg Adriana Kempa, ki je zadel v zadnji tretjini, vpisali še Alec Martinez, Trevor Lewis in Tyler Toffoli, ki je sinoči dosegel že 16. gol v sezoni. Pri Letalcih, kjer je včasih igral in delal kot trener tudi John Stevens, trener LA Kings, je bil strelsko uspešen samo Jakub Voracek.

Kopitar, ki nocoj ni zadel, niti podal za točko, je 39 točkami (17 golov, 22 podaj), ki jih je vpisal na 35 tekmah, osmi najučinkovitejši igralec lige NHL.

V razvrstitvi zahodne konference pa so na vrhu izenačena kar tri moštva, Nashville, St. Louis in Los Angeles imajo po 46 točk. Kopitarjevi kralji vodijo v pacifiški skupini z dvema točkama prednosti pred novincem Vegasom. Kralje naslednja tekma čaka v četrtek, ko bodo v domačem Staples Centru gostili Colorado Avalanche.

Od petih ponoči onstran velike luže odigranih tekem so le kralji slavili zmago kot gostujoče moštvo, na preostalih štirih so zmagale domače ekipe. Hokejisti Boston Bruins so ponoči s 7:2 odpravili Columbus Blue Jackets, New Jersey Devils so bili s 5:3 boljši od Anaheim Ducks, Colorado Avalanche je svojo statistiko zmag izboljšal na tekmi proti Pittsburgh Penguins, medtem ko je kanadska ekipa Edmonton Oilers slavila proti San Jose Sharks.

Philadelphia Flyres : Los Angeles Kings 1:4