Četrtek, 19. 10. 2017, 7.27

Liga NHL, 18. oktober

Vroči Kralji na čelu s Kopitarjem meljejo naprej

Anže Kopitar Los Angeles Kings | Foto Reuters

Los Angeles Kings so proti Montreal Canadiens zmagali petič, tretjič zapored, Montreal pa je izgubil že šesto tekmo zapored. Slovenski hokejist Anže Kopitar tokrat v statistiko ni vpisal gola ali podaje. Kralji so edina ekipa, ki po rednem delu tekme še ni izgubila.

Tekma se za Kralje sicer ni začela najbolje, saj je Paul Bryon goste v 11. minuti popeljal v vodstvo, vendar so se domači ob koncu prvih 20 minut prebudili, ko je izenačil Michael Cammalleri. Zadnji je bil uspešen tudi za 3:1, sicer pa je bilo vse v znamenju Adriana Kempeja. 21-letni Šved je namreč dosegel premierni hat-trick v NHL-karieri. S 36 obrambami se je izkazala prva vratarska hobotnica Jonathan Quick.

Slovenski hokejist Anže Kopitar se je tako razveselil pete zmage v sezoni in tretje zaporedne. Tokrat plošček po njegovih strelih ni našel poti za hrbet gostujočega vratarja. Vsi trije njegovi streli niso našli želenega cilja.

Kralji, ki so zmagali tretjič zapored in so prvi v zahodni konferenci, bodo novo tekmo igrali v noči na nedeljo, ko bodo gostovali pri razpoloženemu Columbusu. Tam najverjetneje ne bo Jeffa Carterja, ki je zaradi poškodbe srečanje predčasno zaključil.

Toronto z novo zmago na vrhu, Schwartz s hat-trickom

Tudi hokejisti Toronta so zmagali tretjič zapored, šestič na sedmih tekmah, kar jih uvršča na prvo mesto lestvice, s 6:3 so bili prepričljivejši od Detroita. Derbi večera med St. Louis Blues in Chicago Blackhawks so s 5:2 dobili prvi. S tremi zadetki se je izkazal Jaden Schwartz.