Vegas Golden Knights Chicago Blackhawks liga NHL

Nedelja, 17. 11. 2019, 14.47

Liga NHL, 17. november

Zlati vitezi v zadnji tretjini odpihnili Kanadčane #video

NHL Vegas Calgary | Zlati vitezi so prekinili niz treh zaporednih domačih porazov. | Foto Reuters

Zlati vitezi so prekinili niz treh zaporednih domačih porazov.

Hokejisti Golden Knights so v noči na ponedeljek v ligi NHL, ki je ponudila le dva dvoboja, premagali Calgary Flames s 6:0, v drugi tekmi večera pa je bil Chicago Blackhawks boljši od Buffalo Sabers s 4:1. Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja bodo na delu v noči na torek.

Zlati vitezi so upe Calgaryja dokončno pokopali v zadnji tretjini, ko so zadeli kar štirikrat. William Karlsson je sicer tekmo končal pri dveh golih in eni podaji. Marc-Andre Fleury je ustavil 34 strelov. Med strelce so se vpisali še Paul Stastny, Max Pacioretty, Mark Stone in Cody Eakin, Nate Schmidt se je izkazal s kar štirimi podajami.

Vrhunci dvoboja v Las Vegasu:

Pri Chicagu je Patrick Kane zadel na šesti tekmi po vrsti, za četrto zaporedno zmago pa je dva gola prispeval Kirby Dach, enkrat je bil natančen še Jonathan Toews. Corey Crawford je zbral 33 obramb. Za Buffalo je zadel Jack Eichel.

Los Angeles Kings Slovenca Anžeta Kopitarja bo v noči na torek igral proti Arizoni Coyotes.