Pittsburgh Penguins Sidney Crosby Los Angeles Kings liga NHL Anže Kopitar Anže Kopitar

Liga NHL, 15. december

Murray nerešljiva uganka za Kopitarjeve Kingse

Anže Kopitar | Anže Kopitar je vknjižil podajo, a ostal praznih rok. | Foto Getty Images

Anže Kopitar je vknjižil podajo, a ostal praznih rok.

V ligi NHL so se Anže Kopitar in njegovi moštveni kolegi iz LA Kings mudili na gostovanju v Pittsburghu pri Pingvinih kanadskega zvezdnika Sidneyja Crosbyja, ki je tokrat podal ob drugem golu domačih. Za Pingvine je zmagoviti gol dosegel Phil Kessel v četrti minuti dodatnega dela (4:3). Anže Kopitar je podal za prvi zadetek gostov.

Los Angeles je zaostajal z 0:2 in 1:3, a se je rešil v podaljšek, potem ko je v zadnji tretjini izenačil Alex Iaffalo. Veliko preglavic je gostom povzročal domači vratar Matt Murray, ki se je po enomesečni odsotnosti vrnil na led in zbral kar 38 obramb. LA Kingsi se v tej sezoni otepajo težav s poškodbami, po 34 odigranih tekmah pa so najslabše moštvo v ligi. Pittsburghu gre veliko bolje, ne pa odlično. V vzhodni konferenci zaseda osmo mesto.

Za kralje je to četrti zaporedni poraz, naslednjo tekmo bodo igrali 19. decembra doma proti Winnipegu.

Ovečkin niz tekem z vsaj eno doseženo točko podaljšal na 14

Alex Ovečkin je za Washington Capitals zadel še na šesti zaporedni tekmi, vsaj točko pa je vknjižil že na 14 zaporednih obračunih. Rus je prvič zadel za izenačenje na 3:3 proti Buffalu, nato pa je po podaljšku zadel še odločilni kazenski strel za zmago Capitalsov s 4:3. 33-letni napadalec bi sicer lahko postal prvi hokejist v NHL, ki bi na treh zaporednih tekmah dosegel hat-trick. Ovečkin je v tej sezoni zadel že 29-krat.

Poleg tekem v Pittsburghu in Washingtonu so se še štiri tekme končale po podaljšku ali kazenskih strelih. Daniel Sprong, novinec v ekipi Anaheima, je za svoje novo moštvo dosegel odločilni gol v podaljšku proti Columbusu. Še uspešnejši je bil Aleksander Barkov; za Florido je na tekmi proti Torontu dosegel "hat-trick", pri čemer je bil zadnji gol tudi odločilni v podaljšku. Junak newyorških otočanov pa je bil Mathew Barzal - dosegel je dva gola za zmago proti Detroitu, najprej izenačujočega v zadnji tretjini, potem pa je bil še edini uspešen pri kazenskih strelih.