3 leta

Liga NHL, 15. april

Konec zmagovitega niza Washingtona in Pittsburgha

Washington Capitals Vrana | Foto Reuters

V hokejski ligi NHL sta moštvi Washington Capitals in Pittsburgh Penguins neuspšeno lovili četrto zaporedno zmago. Hokejisti Philadelphia Flyers so po kazenskih strelih premagali Pittsburgh. Z 31 obrambami je na pensilvanijskem derbiju blestel vratar zmagovalne ekipe Carter Hart. Medtem je legendarni finski vratar Tukka Rask z Bostonom zabeležil svojo 300. zmago v ligi.

Razpoloženi Hart je vseskozi držal gostujoče moštvo v igri. Pittsburgh je sicer povedel v drugi tretjini, ko je v 6. minuti zadel Sidney Crosby. A Philadelphia je nato izničila prednost v 2. minuti zadnje tretjine, ko je zadel Jakub Voraček.

Vratar Philadelphie je nato še posebej blestel v podaljšku, ko je ustavil pet strelov domače ekipe. "Hart je dosegel nekaj izjemnih obramb," je dejal trener Philadelphie Alain Vigneault. "V podaljšku smo bili slabša ekipa, oni so imeli boljše priložnosti, a Hart nas je pripeljal v položaj za kazenske strele."

Philadelphia je zdaj pri 20 zmagah, 17 porazih in šestih podaljških na šestem mestu v skupini MassMutual East. Za četrtim mestom, ki še vodi v končnico, zaostaja za šest točk. Trenutno je na tem mestu s 23 zmagami v tej sezoni Boston, za katerega so v pretekli noči blesteli Brad Marchand, nova pridobitev Taylor Hall in Rask.

Hall je na drugi tekmi po prestopu v vrste Bostona v 2. minuti zadnje tretjine zadel za vodstvo s 3:1 proti New York Islanders. Marchand je zadel dvakrat, Rask pa je na svoji prvi tekmi po poškodbi zbral 22 obramb in zabeležil 300. zmago v ligi. Končni izid je bil 4:1 za Boston.

Liga NHL, 15. april:

Boston Bruins : New York Islanders 4:1
New York Rangers  : New Jersey Devils 4:0
Washington Capitals  : Buffalo Sabres 2:5
Carolina Hurricanes  : Nashville Predators 4:1
Tampa Bay Lightning  : Florida Panthers 3:2 (podaljšek)
Pittsburgh Penguins  : Philadelphia Flyers 1:2 (kazenski streli)
Toronto Maple Leafs  : Winnipeg Jets 2:5
Detroit Red Wings  : Chicago Blackhawks 4:1
Dallas Stars  : Columbus Blue Jackets 4:1

Lestvice (št. zmag, porazi, po podaljšku/KS, dani/prejeti zadetki, točke)

- skupina Honda West:
1. Colorado      30   9    4  154:101   64
2. Vegas         29  11    2  138:96    60
3. Minnesota     25  13    3  124:111   53
4. St Louis      19  17    6  122:132   44
5. Arizona       19  20    5  118:139   43
6. San Jose      18  20    4  114:141   40
7. Los Angeles   16  20    6  114:127   38
8. Anaheim       14  23    7  101:138   35