Tampa Bay Lightning New York Islanders Stanleyjev pokal liga NHL

Ponedeljek, 14. 9. 2020, 6.53

Liga NHL, konferenčni finale, 13. september

Strele so na široko odprle vrata napredovanja

Tampa Bay Lightning New York Islanders | Hokejisti Tampe so si z novo zmago priigrali dva zaključna ploščka za napredovanje v veliki finale. Brayden Point igra izjemno, na 16 tekmah je dosegel 25 točk. | Foto Getty Images

Na četrti tekmi finala vzhodne konference so hokejisti Tampa Bay Lightning s 4:1 premagali New York Islanders in v seriji na štiri zmage povedli s 3:1. Enak rezultat serije je tudi v finalu zahoda, kjer so v vodstvu člani Dallas Stars.

Na prvi zadetek četrtega obračuna je bilo treba čakati do 32. minute, nato pa so v slabe pol minute padli kar trije. Brock Nelson je popeljal Newyorčane v vodstvo, a sledil je bliskovit odgovor, pravzaprav kar dva, Tampe. Blake Coleman je izenačil, Ondrej Palat pa v nekaj sekund zatem zadel za vodstvo Strel.

Te so v začetku zadnje tretjine prek povratnika Braydena Pointa povedle s 3:1. Za Kanadčanom, ki je k zmagi prispeval še podajo za 2:1, je izjemna končnica, na 16 tekmah je dosegel 25 točk. Otočani so ob koncu poskušali brez vratarja in z dodatnim igralcem, a je njihove upe na preobrat z zadetkom v prazen gol pokopal Patrick Maroon.

V vratih se je izkazal ruski vratar Andrej Vasilevski, zaustavil je 26 strelov od 27.

Tampa ima po tretji zmagi v rokah dva zaključna ploščka za napredovanje v veliki finale.