2 leti, 1 mesec

Thermometer Blue 0,23

Jevgenij Kuznecov Aleksander Ovečkin Washington Capitals liga NHL

Sreda, 11. 5. 2016, 7.13

Nick Bonino je z zadetkom v podaljšku pingvine popeljal v konferenčni finale lige NHL

Hokejisti Pittsburgh Penguins so v odločilni sedmi tekmi končnice severnoameriške hokejske lige NHL po podaljšku premagali Washington Capitals s 4:3 in se s skupnim izidom 4:2 v zmagah uvrstili v polfinale oziroma konferenčni finale vzhoda, kjer se bodo pomerili z ekipo Tampa Bay Lightning.

Junak tekme je bil Nick Bonino, ki je tekmo odločil v sedmi minuti podaljška. "Prav neverjeten občutek," je dejal strelec odločilnega gola in dodal: "Res je, da so mi soigralci zelo pomagali in da je bil zaključek zato zelo lahek."

Bonino je gol namreč dosegel po strelu Carla Hagelina, ko je odbiti plošček le še potisnil preko golove črte.

Dolgo je kazalo na gladko zmago Pittsburgha, ki je po golih Phila Kessla (6. in 28. minuta) in Hagelina (28.) vse do 39. minute vodil s 3:0. Tik pred koncem druge tretjine pa je znižal TJ Oshie (39.), Justin Williams (48.) in John Carlson (54.) pa sta v zadnjem delu poskrbela za izenačenje.

Slika se je spet obrnila v podaljšku, ko je Pittsburgh pokazal več igre in zasluženo dobil tekmo.

Konec sezone v ligi NHL za Washington bi lahko pomenil okrepitev ruske reprezentance na svetovnem prvenstvu. Tam bi bili kapetana Washingtona Aleksandra Ovečkina in njegovega klubskega kolega Jevgenija Kuznecova še kako veseli.

Liga NHL, 10. maj, konferenčni polfinale:

Pittsburgh Penguins :  Washington Capitals 4:3* /4:2/
Kessel (6. in 28. minuta), Hagelin (28. minuta), Bonino*; Oshie (39. minuta), Willimas (48. minuta), Carlson (54. minuta)