Buffalo Sabres Toronto Maple Leafs Carolina Hurricanes Boston Bruins liga NHL

Četrtek, 2. 2. 2023, 9.17

liga nhl, 1. februar

Kosmatinci iz Bostona znova našli zmagovito pot

Boston Bruins: David Pastrnak in Patrice Bergeron | Bo Boston končal niz treh porazov? | Foto Reuters

Bo Boston končal niz treh porazov?

Vodilna ekipa vzhodne konference in severnoameriške hokejske lige Boston Bruins je po treh porazih le našla zmagovito pot. Vratar kosmatincev Linus Ullmark je zbral 33 obramb, Boston Bruins pa so v sredo v Scotiabank Areni s 5:2 zmagali proti domači zasedbi Toronto Maple Leafs.

Anže Kopitar
Sportal Kralji zapravili vodstvo s 4:1, Kopitar znova pisal zgodovino #video

Ullmark bo zastopal Boston konec tedna, ki bo v znamenju tekmovanja zvezdnikov lige NHL All-Star v Sunriseu na Floridi.

"V prvem polčasu tekme je bil neverjeten," je dejal napadalec Bruinsov Pavel Zacha. "Zaradi njega smo znova našli našo igro, vedno je bil zraven, nato pa smo malo prevzeli kontrolo in dosegli nekaj golov, vendar to počne skoraj vsako tekmo za nas v celotni sezoni. On je odličen vratar."

Zacha je dvakrat zadel, Charlie Coyle pa je prispeval dve podaji za Boston.

"Mislim, da je bila to najboljša ekipna predstava v zadnjem času," je dejal trener Bruinsov Jim Montgomery. "Olajšanje ni prava beseda, ampak je šlo za to, da smo se vrnili k našemu standardu in ekipni identiteti."

Za domače sta zadela Mitchell Marner in Calle Jarnkrok, Ilja Samsonov pa je zbral 24 obramb in imel asistenco za Toronto.

V Buffalu so člani domače zasedbe Sabres morali priznati premoč drugi najboljši ekipi vzhodne konference Carolina Hurricanes, ki je slavila s 5:1. Sebastian Aho je podaljšal niz golov na šest tekem, zasedba iz Severne Karolina pa je prišla do svoje sedme zaporedne zmage.

"Če lahko zabijem in tako pomagam ekipi zmagati, je lepo," je dejal Aho.

Stefan Noesen je dosegel gol in podajo, Jesperi Kotkaniemi in Jalen Chatfield pa sta zbrala po dve podaji vsak za orkane. Antti Raanta je zbral 29 obramb.