Petek, 2. 2. 2018, 6.54

Liga NHL, 1. februar

Kopitar zasovražil country glasbo, Los Angeles razbit kot že dolgo ne #video

Anže Kopitar | Foto Guliver/Getty Images

Hokejisti Los Angeles Kings so na gostovanju pri Nashvillu doživeli prepričljiv poraz (0:5). Finalisti lige NHL so napolnili mrežo Kraljem, pri katerih je kapetan Anže Kopitar prekinil niz šestih tekem, na katerih je prispeval zadetek oziroma podajo. Los Angeles je tako ostal praznih rok po dveh zaporednih zmagah v ligi NHL.

Vratar Los Angelesa Jonathan Quick se je po dveh tekmah, ko zaradi zdravstvenih težav ni mogel priskočiti soigralcem na pomoč, vrnil v gol. Ubranil je 31 strelov, petkrat pa je bil nemočen, tako da na koncu ni mogel biti zadovoljen z izkupičkom.

Nashville je v ameriški prestolnici country glasbe napolnil njegovo mrežo in zmagal s 5:0. "To je bilo morda naših najboljših 60 minut v zadnjem času," je bil zadovoljen trener Plenilcev Peter Laviolette.

Kako se je Nashville znesel nad Los Angelesom?

Njegovi varovanci so nadigrali goste iz Kalifornije. Vratar Pekka Rinne je ustavil vseh 19 strelov, ki so švignili v okvir njegovih vrat, na seznamu strelcev/podajalcev pa sta izstopala povratnik Filip Forsberg (zadetek in podaja), ki je manjkal na zadnjih 11 tekmah, ter trikratni podajalec Ryan Johansen.

Na tribunah je bil tudi Matjaž Kopitar, nekdanji selektor Slovenije in oče Anžeta:

Kopitar v vlogi vratarja

Na seznam strelcev so se vpisali še Craig Smith, Calle Jarnkrok, Colton Sissons in Viktor Arvidsson, ki je postavil končni rezultat po akciji, v kateri se je z naključno vlogo "vratarja" spopadel Anže Kopitar in plošček spretno izbil iz gola. Poznejši posnetek je potrdil, da je pred tem vendarle prečkal golovo črto, tako da so sodniki priznali zadetek Skandinavcu.

Kako je Arvidsson atraktivno preigral Kopitarja?

Rinne je ohranil mrežo nedotaknjeno petič v tej sezoni, skupno v ligi NHL pa že 48., tako da se vztrajno približuje odmevnemu jubileju. Zmagovalec je bil bolj ali manj odločen že po uvodni tretjini, ki so jo Predators dobili s 3:0. "Danes so nas povozili," je po visokem porazu priznal napadalec Los Angelesa Tanner Pearson. Kralji v tej sezoni še niso izgubili s tako visoko razliko. Pred tem so izkusili dva poraza s štirimi zadetki (2:6 proti Vancouvru in 1:5 proti New Jerseyju).

Kralji bodo v noči na nedeljo gostili Arizono, Nashville pa se bo doma pomeril z New York Rangers.

Liga NHL, 1. februar:

Nashville Predators : Los Angeles Kings 5:0
Smith 11., Forsberg 17., Jaernkrok 18., Sissons 32., Arvidsson 50.
Anže Kopitar (Los Angeles) je odigral 18 minut in 57 sekund. Na vrata je streljal enkrat.

Vancouver Canucks : Chicago Blackhawks 4:2