10.15

Sobota, 29. 12. 2007, 10.15

Lahka zmaga Montreala na Floridi

V noči na soboto so bila v severnoameriški hokejski profesionalni ligi NHL odigrana štiri srečanja.

Visoke zmage v gosteh so se veselili hokejisti Montreala, Carolina je tesno ugnala Boston, New Jersey pa si je zmago zagotovil šele po kazenskih strelih. San Jose se iz gostovanja vrača s polnim izkupičkom. Montreal je vse dvome o zmagi razrešil v prvi tretjini, uvodni trije streli Guillauma Latendresseja, Michaela Ryderja in Christopherja Higginsa pa so končali v domači mreži. Nadaljevanje ni bilo preveč stresno, kanadski ekipi pa je dodatno zanesljivost vlival vratar Cristobal Huet, ki je zaustavil 40 domačih strelov.

New Jersey je šele po kazenskih strelih premagal Bufallo. Goste je v drugi tretjini v vodstvo popeljal Čeh Aleš Kotalik, v zadnji tretjini pa je izenačil Mike Mottau, ki za Hudiče ni zadel od meseca oktobra. V podaljšku se mreže niso zatresle, pri kazenskih strelih pa se je med strelce vpisal le Zach Parise.

Carolina je v razburljivem obračunu premagala Boston, za prvo domačo zmago od začetka novembra pa imata največ zaslug Chad LaRose, ki je v zadnji tretjini realiziral kazenski strel, gol za vodstvo s 4:2 pa je dosegel Eric Staal. V St. Louisu je kazahstanski čuvaj mreže na vratih San Joseja Jevgenij Nabokov zaustavil 26 tekmečevih strelov, edini in zmagoviti gol pa je v zadnji tretjini dosegel Čeh Milan Michalek.

Liga NHL, 28. december:

Carolina Hurricanes : Boston Bruins 4:3 Brind'Amour, Commodore, LaRose, Staal; Kobasew, Axelsson, Kessel

New Jersey Devils : Buffalo Sabres 2:1* Mottau, Parise; Kotalik

Florida Panthers : Montreal Canadiens 1:5 Jokinen; Latendresse, Ryder, Higgins, Kostopoulos, Streit

St. Louis Blues : San Jose Sharks 0:1 Michalek