Četrtek, 14. 3. 2019, 22.31

5 let

KVALIFIKACIJE ZA ČETRTFINALE, DRUGE TEKME

Jeseničani izločili selektorja in zadrsali v alpsko končnico

Olimpija Jesenice | Hokejisti Jesenic so si z novo zmago zagotovili četrtfinalno vstopnico Alpske lige. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Hokejisti Jesenic so si z novo zmago zagotovili četrtfinalno vstopnico Alpske lige.

Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenic so še na drugi kvalifikacijski tekmi Alpske lige premagali Sterzing Vipiteno (3:0), ki ga vodi selektor slovenske reprezentance Ivo Jan, zanj pa igra tudi slovenski napadalec Jure Sotlar, in si zagotovili četrtfinalno vstopnico. Tako kot tudi Ritten, Cortina in Lustenau. Četrtfinalni pari bodo znani v petek. Bomo v boju za polfinale videli slovenski večni derbi?

Železarji so bili na gostovanju v Italiji boljši tekmec, a je domači vratar Gianluca Vallini do 28. minute spretno zaustavljal napade, nato pa ga je le premagal Gašper Seršen. Še pred koncem druge tretjine je na 2:0 zvišal Tadej Čimžar. Gostitelji so skoraj štiri minute pred koncem poskušali ujeti priključek brez vratarja in s šestimi igralci v polju, a jim ni uspelo. Čimžar je še drugič zatresel domačo mrežo in postavil končnih 3:0. Vratar Jesenic Matt Climie je še na drugi kvalifikacijski tekmi ohranil mrežo nedotaknjeno.

Vsi štirje napredovali po dveh tekmah

Že po dveh dodatnih tekmah so znani vsi četrtfinalisti. Podprvak Ritten je izločil Kitzbühel, Lustenau Gardeno in Cortina Feldkirch, ki ga je vodil Nik Zupančič. Cortina je napredovala kot edina nižjepostavljena v paru.

Koga bo izbral trio?

V četrtfinalu so na nasprotnike že po rednem delu čakali Val Pusteria, HK SŽ Olimpija, Red Bull Salzburg II in Asiago. Prvi trije od omenjenih bodo v petek sami izbrali četrtfinalne nasprotnike. Olimpija bo izbirala kot druga. Bo izbrala Jesenice? Spomnimo, lani so železarji izbrali prav Olimpijo in jo v četrtfinalu izločili s 4:0. v zmagah.

Če se bodo Ljubljančani odločili za Jesenice, bomo že v ponedeljek videli večni derbi. Četrtfinale na štiri zmage se bo namreč začel v ponedeljek, 18. marca.