7 let, 12 mesecev

Anže Kopitar Anže Kopitar Los Angeles Kings Calgary Flames

Sobota, 18. 2. 2012, 21.18

Kopitar izgubil proti Stajanovim

Anže Kopitar (trije streli) je s Kings gostil ekipo kanadskega Slovenca Matta Stajana, Calgary Flames. V peti minuti zadnje tretjine je za zmago gostov 1:0 zadel Mike Cammalleri.

Že res, da je Mike Cammalleri zadel za minimalno zmago Calgary Flames nad Los Angeles Kings (1:0), a pravi junak je bil vratar Miikka Kiprusoff. Za svoj 44. "shutout" v ligi NHL je zaustavil 28 poizkusov domačih hokejistov. Med temi so bili trije streli Anžeta Kopitarja. Šlo je za dvoboj za osmo mesto v zahodni konferenci. Po 59 tekmah so izenačeni, a Flames imajo zdaj zmago več. Flames na zadnjih 13 tekmah niso nikoli dobili več kot tri gole, Kings pa so že osmič letos izgubili brez danega zadetka.

Cammalleri je zadel prav proti moštvu, kjer je preživel pet sezon. Na devetih tekmah proti Kings je dosegel pet golov in tri podaje. "Za to ekipo se ponavlja ista stvar - iščemo pot kako zadeti gol," je po tekmi dejal kapetan Kraljev Dustin Brown in nadaljeval: "Nismo dosegli gola na domačih tekmah proti ekipam, ki so dve točki za nami. Nocoj smo imeli nekaj res dobrih priložnosti. Brez dvoma smo razočaranji. Ne morem reči, da nismo trdo garali, ker smo."

Liga NHL, 18. februar:

Vancouver Canucks : Toronto Maple Leafs 6:2 Burrows 2, Malhotra, Sedin, Salo, Bieksa; Phaneuf, Kulemin

New York Islanders : Carolina Hurricanes 4:3 Okposo, Tavares 2, Nielsen; Sutter, Tlusty, Spacek

Tampa Bay Lightning : Washington Capitals 2:1 Pyatt, Stamkos; Laich

Phoenix Coyotes : Dallas Stars 2:1 Boedker, Vrbata; Ryder

Philadelphia Flyers : Pittsburgh Penguins 4:6 Jagr 2, Wellwood, Simmonds; Cooke 2, Staal, Jeffrey, Dupuis, Neal

Columbus Blue jackets : Chicago Blackhawks 1:6 Brassard; Towes, Stalberg, Sharp, Kane, Kruger, Lepisto

St. Louis Blues : Minnesota Wild 4:0 Reaves, Jackman, McDonald, Sobotka

Los Angeles Kings : Calgary Flames 0:1 Cammalleri