ICEHL, 13. oktober

Zmaji na domačem ledu še naprej neuspešni, Jan Muršak razpoložen

IceHL: HK SŽ Olimpija - VSV Beljak | Olimpija je na domačem ledu izgubila še proti Beljaku. | Foto www.alesfevzer.com

Olimpija je na domačem ledu izgubila še proti Beljaku.

Zadnja domača zmaga HK SŽ Olimpija v ligi ICE ima že dolgo brado. Da bi jo našli, bi morali koledar zavrteti vse do 2. decembra lani. Vse od takrat zmaji v Tivoliju v tem tekmovanju niso slavili, tudi današnje priložnosti proti Beljaku niso izkoristili. VSV je v Hali Tivoli zmagal s 5:2. Jan Muršak je k zmagi Celovca nad Vorarlbergom prispeval gol in podajo.

HK Olimpija : Linz
Sportal Tudi v peto ni šlo, Olimpija ostaja brez domače zmage

Hokejisti Olimpije so v novi sezoni najbolj skromno "domače" moštvo, na šestih tekmah v Tivoliju so zbrali zgolj eno točko, na prvo zmago na svojem ledu še čakajo. Le Gradec je ob zeleno-belih še brez zmage na domačem ledu. Ljubljančani so negativno domačo serijo, ki se vleče že debelih deset mesecev, poskušali končati danes, ko so pričakali Beljak, a jim spet ni uspelo. Korošci, za katere igrata tudi slovenska reprezentanta Robert Sabolič in Blaž Tomaževič, vlogo pomočnika trenerja pa opravlja Marcel Rodman, so zmagali s 5:2.

Začetek ni bil slab

Začetek ni bil slab, gostitelji so po hitrem prodoru Aljaža Predana tudi povedli in si po treh minutah priigrali dobro izhodišče. A nadaljevanje je bilo nato manj uspešno. V prvem delu so imeli sicer še nekaj zrelih priložnosti za še kakšen gol, vendar so Beljačani stopnjevali pritisk in pet minut pred koncem tudi izenačili, domači vratar Lukaš Horak pa je imel že takrat več dela kot Jean Philippe Lamoureux na beljaški strani.

Druga tretjina je prinesla veliko premoč Beljaka in številne napake domačih. Ti so nekajkrat pustili tekmece pred svoj gol v razmerju 2-1, kar se je končalo z dvema zadetkoma v mreži Horaka.

Morda bi se dvoboj še lahko obrnil drugače, če bi Marcel Mahkovec izkoristil kazenski strel v 37. minuti. A njegov poskus je vratar VSV ubranil, namesto znižanja pa so domači dobili še četrti gol po še eni napaki v obrambi.

Dvoboj je bil tako praktično že odločen po 40 minutah, za nameček gostje niso popuščali in so zadeli še petič. Zeleno-belim ni stekla niti igra z igralcem več, tako da so do konca dvoboja dosegli le še gol za znižanje na 2:5, ko je Predan spretno izkoristil napako vratarja Beljaka, ki je izpustil plošček, ter postavil končni izid.

Zadnja domača zmaga zmajev sega v 2. december 2022, ko so v Tivoliju premagali Pustertal. Na prvo domače slavje tako še vedno čaka tudi finski trener Upi Karhula.

Jan Muršak je zmagi Celovca prispeval gol in podajo. | Foto: KAC Celovec Jan Muršak je zmagi Celovca prispeval gol in podajo. Foto: KAC Celovec

Vodilni uspešni tudi na Dunaju

Celovec, za katerega igrata Jan Muršak (dosegel je gol in podajo) in Luka Gomboc, je šesto zmago ujel proti Pioneers Vorarlberg Luke Mavra. Vodilni Pustertal je s 3:1 zmagal na Dunaju, katerega član je Rok Tičar, v derbiju začelja je bil Bolzano s 3:1 boljši od Gradca (Ken Ograjenšek, Blaž Gregorc), ki je dve tekmi izgubil za zeleno mizo. Prvaki iz Salzburga so po kazenskih strelih slavili v Linzu.