6. 9. 2021,
12.59

2 leti, 7 mesecev

Thermometer Blue 0,18

Fischtown Pinguins Žiga Jeglič Miha Verdnik Jan Urbas Gašper Krošelj Mlada Boleslav Rouen Matija Pintarič Frölunda Jan Muršak KAC Celovec Rok Tičar hokejska liga prvakov

Ponedeljek, 6. 9. 2021, 12.59

Hokejska liga prvakov, četrti krog

Slovenski trio ugnal švedskega prvaka, Tičar podajal za zmago

Jan Urbas Miha Verlič Žiga Jeglič | Miha Verlič, Jan Urbas in Žiga Jeglič so se z Bremerhavnom veselili zmage nad švedskim prvakom Växjö Lakers. Urbas je k zmagi nad klubom, za katerega je nekoč igral, prispeval gol, Verlič podajo.  | Foto Guliverimage

Pretekli konec tedna so moštva v hokejski ligi prvakov odigrala tekme 4. kroga. Zmage so vknjižili štirje klubi s Slovenci v postavi.

Jan Urbas Miha Verlič
Sportal Bremerhaven slavil na slovenski pogon, Tičar podal za zmago nad Pintaričevimi

V soboto je branilka lovorike, švedska Frölunda, za katero je Jan Muršak igral 16 minut in pol, v podaljšku strla švicarski Zürich in je dva kroga pred koncem skupinskega dela na prvem mestu. Do konca jo čakata še dva obračuna s finskim kolektivom iz Helsinkov, ki ima isto število točk.

Slovenski vratar Gašper Krošelj je s češkim prvoligašem Mlada Boleslav gostoval prav pri omenjenih Fincih in s soigralci tesno izgubil (1:2). Ljubljančan je branil vso tekmo in zaustavil 29 od 31 strelov. Čehi nimajo več možnosti napredovanja.

Bremerhaven do tretje zmage

V nedeljo so se velike zmage veselili trije slovenski napadalci v dresu nemškega prvoligaša Fischtown Pinguins. Nemška ekipa je z 2:1 premagala aktualnega švedskega prvaka Växjö Lakers. Jan Urbas je k zmagi nad nekdanjim klubom prispeval zadetek za 1:0, Miha Verlič pa podajo ob tem zadetku. Bremerhaven ima po štirih obračunih na računu devet točk (tri zmage in poraz, ki jim ga je s 5:0 zadal prav Växjö).

Rok Tičar je k novi zmagi Celovca po podaljšku prispeval dve asistenci. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Rok Tičar je k novi zmagi Celovca po podaljšku prispeval dve asistenci. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Tičar z dvema asistencama

Rok Tičar se je na drugi tekmi lige prvakov s Celovcem veselil še druge zmage po podaljšku (3:2). Gorenjec je k slavju nad danskim Rungstedom prispeval dve podaji (za 1:1 in vodstvo 2:1).

Manj uspešen je bil Matija Pintarič z Rouenom, ki je po porazu proti Celovcu tesno izgubil še pri ukrajinskem Donbassu (1:2). Štajerec je imel ob porazu spet veliko dela, zaustavil je 37 strelov od 39. Korošci so v skupini, ki je tekmovanje začela z zamudo, po dveh tekmah prvi, Pintaričevi pa četrti.

Do druge zmage je prišel Red Bull Salzburg napadalca Aljaža Predana, ki je pri poljskem Jastrzebie slavil s 3:2. Legionar je na ledu preživel tri minute.

Liga prvakov, 4. krog (klubi s slovenskimi igralci)

Sobota, 4. september

Skupina B

Frölunda : Zürich 4:3* (0:1, 2:0, 1:2, 1:0) - podaljšek
(Jan Muršak je za Frölundo igral slabih 16 minut in pol in v tem času sprožil dva strela.)

IFK Helsinki : Mlada Boleslav 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
(Gašper Krošelj je za Mlado Boleslav branil vso tekmo in zaustavil 29 od 31 strelov.)